На ДТЕК Запорізької ТЕС відпрацювали порядок дій при пожежі

17 березня на центральному щиті управління ДТЕК Запорізької ТЕС умовно спрацювала автоматична пожежна сигналізація – почалися перші загальностанційні протипожежні навчання в поточному році.

Тренування з умовно-реальними діями персоналу проходила спільно з Державною пожежно-рятувальної частиною р Енергодара № 32. Протягом року на всіх ТЕС ДТЕК також пройдуть протипожежні тренування за участю Державних пожежно-рятувальних частин.

Оперативний персонал ДТЕК Запорізької ТЕС в черговий раз відпрацював порядок дій при виникненні нештатної ситуації, що призвела до умовну пожежу. Щоб ускладнити завдання і дати можливість взяти участь у відпрацюванні більшій кількості персоналу, в цей раз вогнища пожежі виникли відразу на декількох виробничих ділянках. Згідно з тактичним задумом, займання різної категорії складності і причин виникли на стрічковому конвеєрі подачі палива, 5 енергоблоці і кабельних відсіках на ВРП-150 / 330кВ. Команди добровільної пожежної охорони спільно з рятувальниками 32-ГПСЧ із завданням впоралися. У відведений тренуванням час вони грамотно ліквідували осередки умовних пожеж.

«Принцип безпеки – завжди бути готовим до будь-яких ситуацій. На підприємствах ДТЕК охорони праці та виробничої безпеки приділяють пріоритетну увагу. На кожній ТЕС щорічно проходять спільні навчання з рятувальниками – це серйозна репетиція, можливість відпрацювати чіткі алгоритми взаємодії. Навчання показали досить високий рівень підготовки нашого персоналу, перевірили нашу готовність оперативно реагувати », – прокоментував керівник департаменту з охорони праці та промислової безпеки ДТЕК Запорізька ТЕС Олександр Кретинин.

Крім регулярної відпрацювання навичок персоналу з гасіння пожеж, з 2008 року відповідно до вимог законодавчих нормативних актів ДТЕК проводить оснащення своїх ТЕС автоматизованими системами пожежогасіння. Протипожежні системи встановлені на енергоблоках, що пройшли реконструкцію, на Курахівській, Луганській, Запорізькій, Бурштинської та Зуївської ТЕС ДТЕК. Компанія інвестувала в ці проекти 20,7 млн ??грн.

Єлизавета Рігер-Хаврошіна,
менеджер з комунікацій
ДТЕК Запорізька ТЕС