Обласний клінічний наркологічний диспансер оштрафовано за зловживання монопольним становищем

Адміністративна колегія Запорізького обласного  територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала КУ «Обласний клінічний наркологічний диспансер» Запорізької обласної ради на 68 тисяч гривень за зловживання монопольним становищем. Про це повідомили в обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України.

Дії комунальної установи «Обласний клінічний наркологічний диспансер», які полягають у встановленні економічно необгрунтованих цін на послугу з лікарського наркологічного огляду та психологічного тестування громадян, відділення визнало порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

– Плата за надання медичних послуг повинна бути економічно обгрунтованою, а враховуючи те, що відповідно до законодавства державні та комунальні заклади охорони здоров’я є бюджетними неприбутковими установами, то послуги ними надаються фактично за собівартістю. У 2015 році диспансером двічі здійснювався перерахунок вартості послуги: у зв’язку з підвищенням заробітної плати задіяного у наданні послуги медперсоналу та зростанням витрат на медикаменти та вироби медичного призначення.  Загалом зріст цін на послугу в 2015 році порівняно з цінами у 2014 році склав  61%. Відділенням з’ясовано, що диспансер включив у розрахунок витрат на послугу завищені витрати на оплату праці лікаря-нарколога та медичної сестри, на відрахування на соціальні заходи та накладні витрати, а також установив рентабельність/прибуток при визначенні вартості послуги, що призвело до встановлення економічно необгрунтованої ціни на послугу, – повідомив голова обласного відділення Олександр Білий.

Відділення зобов’язало комунальну установу припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом установлення економічно обгрунтованих цін на послугу з лікарського наркологічного огляду та психологічного тестування громадян з видачею сертифіката про проходження профілактичного наркологічного огляду.

Управління у справах преси та інформації