У Запоріжжі провели тактико-спеціальні антитерористичні навчання

18 березня поточного року відбулись планові тактико-спеціальні навчання, організовані координаційною групою Антитерористичного Центру (КГ АТЦ) при Управлінні СБ України в Запорізькій області на об’єкті комунального підприємства– «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя».

У навчаннях були задіяні сили і засоби КГ АТЦ, співробітники Управління СБУ області, співробітники ДСНС України, підрозділи Національної гвардії і поліції, прикордонники, представники Запорізької облдержадміністрації, міської ради і аеропорту.
Мета навчань – перевірка стану готовності і відпрацювання спільних дій усіх суб’єктів боротьби з тероризмом на об’єктах транспортної інфраструктури, проведення антитерористичної операції з припиненням протиправних дій терористів, які захопили заручників.
Силова фаза тренувань передбачала знищення умовних терористів і звільнення заручників бійцями спецпідрозділу “Альфа” і батальйону особливого призначення Національної поліції.
В ході проведення навчань рятувальні підрозділи виконували заходи по забезпеченню оперативного реагування на умовні НС, які могли виникнути в результаті проведення антитерористичної операції.
За легендою навчань, під час проведення силової фази стався умовний витік палива з паливного бака літака, його розгерметизація і розлив залишків пального на злітно-посадочній смузі. Рятувальники провели розвідку зони надзвичайної ситуації. Паралельно проводився пошук і рятування умовно постраждалих. Пожежники попередили займання розлитого палива шляхом накладення шару повітряно-механічної піни. Крім того, здійснили контроль за концентрацією отруйних речовин в повітрі і радіаційним фоном у приміщенні терміналу і навколо нього. Вилучили в одному з приміщень аеропорту балон з хімічною речовиною – умовно “хлор”.
Фахівці ДСНС забезпечили роботу пересувного пункту управління, за допомогою якого здійснювалося загальне керівництво операцією і взаємодія з усіма зацікавленими службами. Від ГУ ДСНС України в Запорізькій області залучено 8 одиниць техніки і 43 людини особового складу.
За результатами проведених заходів було перевірено дієвість системи зв’язку з оперативними групами, відпрацьовані практичні дії штабу з аналізу ситуації і керівництва оперативними групами в екстремальній ситуації.