Представники ЗНУ вивчають іноземну та підвищують кваліфікацію за програмою «Французька без кордонів»

Представники ЗНУ вивчають іноземну та підвищують кваліфікацію за програмою «Французька без кордонів»

Бенжамен Бекнер вже не вперше приїжджає до нашого вишу. Співпраця із ЗНУ розпочалася у 2011 році, коли пан Бенжамен вперше презентував програми для студентів від міжнародної асоціації «Французька без кордонів». Сам Бенжамен Бекнер викладає теологію в Женевському університеті (Швейцарія), а проживає у м. Ліон (Франція).

Під час зустрічііз гостями вишу проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Волков розповів іноземним студентам про співпрацю ЗНУ із французькими вишами, зокрема Університетом Дю Мен (програма подвійних дипломів). Також Володимир Петрович згадав про відкриття в ЗНУ Інституту Конфуція, яке має відбутися вже наступного навчального року, та запросив французьких студентів завітати до нього після відкриття.

На факультеті іноземної філології пан Бенжамен Бекнер презентував програму «Французька без кордонів» і розповів про можливість пройти стажування в літніх таборах, де кожен матиме змогу вдосконалити володіння французькою мовою через безпосереднє спілкування з носіями мови. За цією програмою відбуваються й обміни студентів і викладачів.

12 5

Так, вже у квітні цього року на запрошення пана Бекнера до Франції на стажування поїдуть викладачі факультету іноземної філології – завідувач кафедри романської філології Ірина Шаргай та викладач кафедри викладання другої іноземної мови Тетяна Богданова. А для студентів вже є можливість записуватися на цьогорічні літні табори, які проходитимуть у Миколаївській (с.Коблево) та в Івано-Франківській областях (смт. Верховина).

Після презентації програми відбулася лекція про видатного французького художника-живописця, постімпресіоніста Поля Сезана. Бенжамен Бекнер говорив про його творчість, індивідуальну манеру та стиль, техніку письма та вплив творчості письменника на його наступників і шанувальників.

На зустрічі, крім студентів, були присутні декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, завідувач кафедри романської філології та перекладу Ірина Шаргай, викладачі кафедр. Спілкування проходило винятково французькою мовою.

Після лекції гості також переглянули презентації, підготовлені студентами ЗНУ, про життя Франції – її культуру, традиції, мистецтво, музику, кіно, театр тощо. І лекція, і презентації викликали жваве обговорення в учасників заходу.

Варто зазначити, що до візиту до Запорізького національного університету французька делегація  відвідала українських солдатів у зоні АТО. Бенжамен Бекнер зазначив, що головною метою їхнього візиту було побачити на власні очі, що відбувається на Сході України. 

Враження від Запоріжжя та ЗНУ в гостей залишилися винятково позитивні. «Я вже не вперше відвідую Україну, Запоріжжя та Запорізький національний університету. Зважаючи на ситуацію, що склалася в країні, мене дуже радує оптимізм українців та їх налаштованість на краще. А в університеті мене вражає вмотивованість студентів, їх володіння французькою. Сподіваюся, що наша співпраця допоможе їм удосконалюватись і стати ще більшими професіоналами», – зазначив Бенжамен Бекнер. 

Прес-центр ЗНУ