У Запоріжжі любителі французького змагалися в мові і кулінарії

Запоріжжя стало одним з восьми міст, де пройшов фестиваль “Дні франкофонії в Україні”, – повідомляє культурний центр “Альянс Франсез Запоріжжя”. Фестиваль заснований Міжнародною організацією франкофонії [МОФ] і підтримується посольствами Франції, Бельгії, Канади та Швейцарії, а також мережею культурних центрів “Альянс Франсез”.

20 березня МОФ відсвяткувала день народження [створено 20 березня 1970 року], а всі закохані у французьку мову відзначили Міжнародний день франкофонії.

У Запоріжжі до цієї події були приурочені кілька цікавих акцій. Як розповіла президент французького культурного центру “Альянс Франсез Запоріжжя” Людмила Богданівська, 15 березня з роботою нашого “Альянсу” познайомилася делегація на чолі з президентом ГО “Французький без кордонів” паном Бенжаменом Бекнер. Месьє Бекнер [живе у французькому Ліоні, а викладає в швейцарському університеті], в свою чергу, в невимушеній і відкритій формі провів конференцію по творчості Поля Сезанна.

На наступний день, 16 березня, на база нашого “Альянсу” 19 запорізьких знавців французької мови з числа школярів, студентів і всіх інших бажаючих взяли участь у щорічному міжнародному конкурсі “Золоте перо”, який проводиться під патронатом французького сенатора Жеки Деромеді. Надіслані з Парижа завдання включали в себе твір і питання з країнознавства. Після перевірки роботи посольської поштою відправлені до Парижа, де буде визначено володаря гран-прі [тиждень перебування в столиці Франції].

Минулої п’ятниці в кафе “Амелі” члени “Альянс Франсез Запоріжжя” влаштували цікаве дійство-конкурс “Моє кулінарне кіно”. Вивчивши рецепти французької кулінарної академії, а також журнали “Французька кухня” і “Кухня страв і вина Франції”, конкурсанти вибрали сподобалися їм страви, приготували їх вдома, знявши процес на відео і супроводивши його коментарями на французькій мові. У фіналі зустрілися вісім учасників. Компетентне журі віддало перше місце Ксенії Березний за пиріг Пітівье з кремом франжіпан [приз – чотири місяці безкоштовних курсів в “Альянс Фрасез Запоріжжя”], друге – Юлії Пивоваровой за блюдо Кіш Лорен [приз – кулінарна книга французькою, доставлена ??з Парижа], третє – Ганні Вагіної за блюдо крокембуш [приз – коробка французьких цукерок], а Катерина Цукіло за цибульний суп отримала приз глядацьких симпатій у вигляді пляшки французького вина.

Нарешті, в неділю в камерному залі обласної філармонії перед студентами запорізького музичного училища та шанувальниками фортепіанного мистецтва виступила піаністка Джессі Мебуну з програмою “Біля витоків авангарду”. Пані Мебуну – володарка безлічі нагород, активно концертуюча виконавиця, відома своєю захопленістю російськими та українськими авторами, дуже складними в техніці виконання.

А попереду, в квітні, в Запоріжжі завітає “Французька весна”! Слідкуйте за анонсами.

За матеріалами
http://www.mig.com.ua/