У Запоріжжі сформовано "гирьову тріаду України"

Сьогодні, коли зі спортивної карти, не тільки Запоріжжя, але й України в цілому, зникають цілі команди, футбольні клуби, а то й, взагалі, окремі види спорту, дуже важливою та актуальною видається  інформація про відновлення та започаткування меценатства у спорті.
Лише за останні два роки у нашому місті пішли у небуття футбольний «Металург» і баскетбольний «ФЕРРО»…
Але підстави для оптимізму існують і це підтверджує подія, що відбулася у минулу п’ятницю на одному з підприємств Запоріжжя.
18 березня у Залі нарад керівного складу ПАТ «Запоріжкокс» відбулося підписання Договору про взаємоспівпрацю підприємства з триразовою чемпіонкою Світу, п’ятиразовою чемпіонкою України майстром спорту України з гирьового спорту Вікторією Мосіяш з Токмаку.
Вікторія люб’язно погодилася відповісти на декілька наших запитань, безпосередньо пов’язаних з протоколом підписання Договору.

– Чому Ви звернулися саме до «Запоріжкоксу»?
– Тому, що це одне з небагатьох підприємств нашої області, яке не просто «перебуває на плаву» у наш важкий час, але й рухається заданим курсом, минаючи всі мілини і западини сучасної економічної ситуації в Україні. У корабля є свій досвідчений капітан, свої досвідчені штурмани, які дозволяють екіпажу судна не просто відчувати себе захищеними, але й бачити перспективу, ту мету, до якої вони рухаються. Резюмуючи, колектив «Запоріжкоксу» не просто борсається в океані, а йде вивіреним маршрутом, прокладеним відповідно суворо прорахованої стратегії і оперативно застосовуваної тактики сучасності, вони «бачуть землю». Крім того, «Запоріжкокс» забезпечує потреби українського гіганта металургії «Запоріжсталь», а мій вид спорту називають «залізним»!

– На який час підписано Договір про співпрацю?
– Поки на рік. Все, як я розумію, буде залежати від економічної ситуації у державі, на підприємстві і, звичайно, моїх результатів. Мені надали довіру, а я не люблю розчаровувати тих, хто в мене повірив. Збираюся у 2016 році виграти всі турніри у своїй ваговій категорії, у славу «Запоріжкоксу», з прапором Запоріжжя, в ім’я України!

– Хто вам надавав фінансову підтримку до «Запоріжкоксу»?
– Ви знаєте, до цього, забезпеченням фінансування моїх поїздок займалися мої тренери Петренко Геннадій Петрович і Шаповал Валерій Дмитрович. Але це, зазвичай, були разові вливання без особливих перспектив на майбутнє. Та й Токмак, звідки я родом і де живу на теперешнійй час, не може зрівнятися, звичайно, з мегаполісом Запоріжжя. Саме, виходячи з ситуативності надаваємої мені допомоги у минулому, я і пропустила торішній чемпіонат Світу в Угорщині, в результаті чого я втратила звання абсолютної чемпіонки Світу у своїй ваговій категорії, завойоване у 2014 році, а гирьовий спорт України, в цілому, ще однієї медалі світового рівня.
Нагадаємо, що ось уже рік, як з ПАТ «Запоріжсталь» співпрацює заслужений майстер спорту України Любов Черепаха, а з 12 січня 2016 року під крилом ПАТ «Запоріжвогнетрив» тренується і готується до виступів майстер спорту України Вікторія Черепаха, і тепер ось, мабуть, надійшла черга і до «Запоріжкоксу», який «оформив відносини» з майстром спорту Вікторією Мосіяш. «Залізна тріада» жіночого гирьового спорту України знайшла своє логічне оформлення.
Договір передбачає з боку ПАТ «Запоріжкокс» фінансове забезпечення участі Вікторії у всіх змаганнях на території України, а так само в Чемпіонаті Європи в Португалії, відкритому Чемпіонаті Польщі та Чемпіонаті Світу в Італії. З боку Вікторії Мосіяш – виконання представницьких функцій підприємства на всіх перерахованих змаганнях і, звичайно, перемоги. З боку Обласної федерації гирьового спорту, заслужений майстер спорту України Любов Черепаха, якій, власне, і належить ініціатива підписання цього Договору, взяла зобов’язання безкоштовно проводити тренування для працівників ПАТ «Запоріжкоксу» і членів їх сімей.
Під Договором поставили підписи Генеральний директор ПАТ «Запоріжкокс» Литовка Віталій Анатолійович і директор БФ «Щасливий квиток Lady Che» Волков Володимир.

Для довідки:
Мосіяш Вікторія Юріївна (15.02.1988)
Майстер спорту України з гирьового спорту.
Триразова чемпіонка Світу у ваговій категорії до 60 кг.
Абсолютна чемпіонка Світу у ваговій категорії до 60 кг 2014 року.
П’ятиразова чемпіонка України у ваговій категорії до 60 кг.
Семиразовий володар Кубка України у ваговій категорії до 60 кг.

Прес-служба Запорізької обласної федерації гирьового спорту