Дітлахи Бердянщини взялися за декомунізацію

На початку лютого  в рамках заходів, направлених на виконання в районі вимог закону про «декомунізацію», серед школярів тих місцевих рад на Бердянщині, на території яких ще не було прийнято рішення щодо перейменування вулиць, назви яких пов’язаних з комуністичною епохою, було проведено конкурс «Вулиця рідного села».

Ініціатори заходу – члени Громадської ради при райдержадміністрації –  запропонували дітям намалювати вулицю, на якій вони живуть, та дати їй нову назву. Завдяки цьому організатори конкурсу сподівались вивчити громадську думку, насамперед, дітей, яким жити на цих вулицях, та посприяти прискоренню процедури прийняття необхідного рішення органами місцевого самоврядування на відповідних територіях.

Але, слід відзначити, що освітяни дещо доопрацювали умови конкурсу, перетворивши його з художньо-творчого на літературно-творчий. Отже, діти повинні були не тільки запропонувати нову назву рідній вулиці, а й підготувати невеличке есе-роздум, чому саме така назва пропонується. За думкою освітян, саме така творча робота має спонукати юне покоління до розуміння історичних подій в своїй країні та прояву патріотичних почуттів.

Таким чином, в ході конкурсу діти не лише пропонували нові назви вулиць, а й виконували творчі роботи, в яких аргументували свої пропозиції. Слід зазначити, що рівень проведеної роботи та підготовлених учасниками конкурсу (а це учні 5-11 класів) проектів досить високий. Всього на конкурс надійшло 45 дитячих пропозицій щодо нових назв вулиць в 12-ти населених пунктах району. Найбільшу активність проявили юні мешканці Новопетрівської сільської ради – вони запропонували 11 назв для 5-ти вулиць.

На спільному засіданні Громадської ради при райдержадміністрації та районної комісії з питань ліквідації символів тоталітаризму та повернення історичних назв на території Бердянського району були підведені підсумки конкурсу.

Невдовзі голова РДА Роман Молодецький, перший заступник голови РДА Геннадій Бєлогуров та заступник голови Громадської ради при райдержадміністрації Валерій Резнік завітали до Дмитрівської, Долинської, Успенівської та Червонопільської ЗОШ, де під час урочистих загальношкільних лінійок нагородили переможців дитячого творчого конкурсу «Вулиця рідного села». Очильник району подякував юним мешканцям Бердянщини за активність, творчість, патріотизм та небайдужість до майбутнього рідного краю. Усі переможці отримали на пам’ять браслети, виготовлені в українському національному стилі, сувеніри-магнітики з надписом «Моя країна – Україна» та по великому торту. 

Отже, переможцем дитячого творчого конкурсу «Вулиця рідного села» було визнано одного з найменших конкурсантів, 5-класника Успенівської ЗОШ Ігоря Рака, який виклав свої роздуми у віршованій формі, чим дуже вразив членів конкурсної комісії.

Восьмикласниця Долинської ЗОШ Юлія Лазаренко посіла у конкурсі ІІ місце. До речі, Долинський сільський голова врахував думку юної землячки, і відтепер вулиця у рідному селі Юлі – Кримка має назву Степова: «Вона передає красу степів і давніх історичних курганів мого села, красу квітів…Їх оспівували давні кобзарі…степами повниться вся щедра українська земля…» (Ю.Лазаренко).

Одразу три варіанти нових назв вулиць у рідній Дмитрівці запропонував учень 11-го класу Ігор Богданов, одну з яких – Покровська – згідно з розпорядженням Дмитрівського сільського голови отримала колишня вулиця Леніна. Разом з Червонопільською школяркою Іриною Ковтуненко хлопець поділив ІІІ місце у конкурсі. І хоча пропозиція семикласниці не була використана, творчий потенціал і патріотизм Ірини були відмічені Подякою Червонопільського сільського голови.

Слід зазначити, що саме активність та творчість школярів привели у кінцевому результаті до вчасного виконання всіма місцевими радами району вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Але головним досягненням конкурсу стало  підтвердження того факту, що юне покоління Бердянського району росте небайдужим до майбутньої долі рідного краю (а отже, і країни в цілому), має своє аргументоване бачення і думку щодо подій в Україні, а також приймає активну участь у створенні історії рідної Держави.

 Організаційний відділ Бердянської  РДА