Костянтин Бриль: « Потрібен якісний дієвий план санації заводу «Кремнійполімер»

Під керівництвом в.о. голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулась робоча зустріч, присвячена проблемам ЗДП «Кремнійполімер». У попередньому випуску наша газета розповідала своїм читачам про кризову ситуацію, що виникла на цьому підприємстві. Тож мітинг  його працівників перед адмінбудинком ОГА та звернення до очільника області не залишилися поза увагою обласної влади.

Невдовзі Костянтин Бриль зібрав усіх зацікавлених, зокрема, представників керівництва та трудового колективу заводу,  «Запоріжжяобленерго», правоохоронних органів з тим, щоб визначити шляхи подолання проблеми.

За даними директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Андрія Антонова, більше двох років тому підприємство  було визнано банкрутом та введено  у процедуру санації. За даними ГУ юстиції у Запорізькій області, нині загальні борги «Кремнійполімеру» складають близько 220 мільйонів гривень.  В тому числі, перед пенсійним фондом – 55,4 мільйони гривень, прострочені виплати за енергоносії  – 118,4 мільйони гривень.

Проте людей найбільше турбує заборгованість із зарплатні.  Станом на 01.02.2016 вона складає 6,95 мільйонів гривень. Проблема виникла ще в 2006 році у зв’язку з невиконанням планів виробництва продукції через зношеність основних фондів.  У Відділі примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби ГУ юстиції у Запорізькій області за станом на 14.03.2016 на виконанні знаходиться зведене виконавче провадження з примусового виконання 1388 виконавчих документів щодо стягнення з ЗДП «Кремнійполімер» на користь держави, фізичних та юридичних осіб заборгованостей на загальну суму 144,8 мільйони гривень. З них: 289 виконавчих документів щодо стягнення заборгованості по заробітній платі на загальну суму 2,8 мільйони гривень. З грудня 2015 року відділом шість разів було накладено арешт на кошти, що знаходяться на рахунку ЗДП «Кремнійполімер». Господарським судом Запорізької області кожен раз частково задовольнялося клопотання боржника та скасовувався арешт коштів, що містяться на рахунку для проведення санації боржника та розрахунків з кредиторами.

За словами Костянтина Бриля, ЗДП «Кремнійполімер» є одним з найпроблемніших підприємств для всієї України. Припинення роботи підприємства може призвести до виникнення чималої екологічної небезпеки для всього регіону, адже на заводі зберігається велика кількість небезпечних речовин. Проте і лишати ситуацію без вирішення також не можна.

– Нині має бути створений якісний дієвий план санації заводу, з яким обласна влада зможе звернутись до Мінрегіонбуду України. Ми розуміємо, що в правовій площині лишається чимало питань. Проте найважливішим з них є працівники підприємства, які сьогодні не отримують зарплатню, а завтра можуть лишитись без пенсій. Ми маємо захистити всіх людей, доля яких залежить від рішення по запорізькому «Кремнійполімеру», – підкреслив в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Zoda.gov.ua