Куйбишевські «гетьмани» визнані кращими виконавцями стрілецьких пісень

У конкурсі “Красне поле” на Закарпатті взяли участь понад 40 колективів та солістів. Близько 400 учасників з Івано–Франківської, Запорізької, Хмельницької, Львівської, Сумської, Київської та Закарпатської областей представили на розсуд журі свої твори у різних номінаціях.

Мистецька атракція проходила у рамках святкування 77-ї річниці Карпатської України.

 Спеціальними гостями фестивалю стала чоловіча хорова капела «Дзвін» Бурштинської ТЕС Івано-Франківської області – володарі минулорічного гран-прі.

А оцінювало майстерність виконавців у трьох номінаціях: хорові колективи вокальні ансамблі та солісти-вокалісти, дуети, тріо, квартети компетентне журі у складі професора Київського національного університету культури і мистецтв, заслуженого працівника культури України Петра Андрійчука, в.о. начальника управління культури Закарпатської ОДА Івана Канюки, заслуженого працівника культури України Наталії Петій-Потапчук, заслуженого діяча мистецтв України Степана Галябарди, заслуженого діяча естрадного мистецтва України Ігоря Білика та інших.

– У цьому році учасники показали надзвичайно високий виконавський рівень, – зазначив голова журі Петро Андрійчук. – Були між конкурсантами і такі, що постійно приїжджають на «Красне поле» і відрадно, що з року в рік вони виступають все краще. Нові ж колективи поставилися до заходу також із великою відповідальністю, що не може не тішити. Також позитивно, що фестиваль переростає рамки «відкритого» і стає всеукраїнським, адже географія учасників дуже широка. І це не тільки захід, але й схід та північ України. А головне, що захід має яскравий національний дух.

Честь Куйбишевського району і Запорізької області на фестивалі відстоювали  народний самодіяльний хор «Гетьман» та чоловіча вокальна група «Гетьман» під керівництвом Олександра Родіонова, які виконували стрілецькі та козацькі пісні. 

Поїхати на конкурс було мрією усіх учасників. за словами директора Куйбишевського будинку культури Людмили Суржа.

– У зв’язку з фінансовими труднощами наш хор давно ніде не був. Ми дуже захопилися цією ідеєю, було важко, багато хто не вірив у нас. Поїздка потребувала значних коштів, нас 29 осіб, а дорога до Хуста далека,- розповіла  директор Куйбишевського будинку культури Людмила Суржа. – Ми не здалися, завдяки спонсорам зібрали кошти та вирушили у дорогу. Звичайно, вірили у свої сили, та не розраховували на такий успіх. Журі конкурсу “Красне поле” хотіло присудити нам гран-прі, але було кілька умов: залишитися на гала-концерт та приїхати на фестиваль через рік, щоб передати нагороду наступним переможцям. Ми не змогли залишитися, бо у нас уже були куплені квитки додому, і чи з’явиться можливість поїхати у таку даль ще раз, ми не впевнені. Але перше місце нас влаштовує і порадувало не менше. Це величезний стимул для подальшої роботи.

Самодіяльні артисти вперше брали участь у конкурсі  такого високого виконавського  рівня. І перша ж  спроба видалася  напрочуд вдалою! Куйбишани посіли почесне I місце у двох номінаціях «Хоровий колектив» і «Вокальний колектив».

За гідний виступ хор та чоловіча група у своїх номінаціях отримали Диплом  та грошову винагороду. 

Голова журі, професор Київського національного університету культури і мистецтв, заслужений працівники культури України Петро Андрійчук запросив самодіяльний хор до м. Київ для участі у конкурсі кращих хорових колективів України.