У Запоріжжі на одну вакансію вже претендує до 180 безробітних

Знайти роботу в Україні стає все складніше, повідомляє ubr.ua. Заступник голови Федерації профспілок і голова правління Фонду соціального страхування на випадок безробіття Сергій Кондрюкрозповів, що в деяких регіонах країни конкурси на вакансії виросли до рекордних позначок.

“Наприклад, в Запорізькій області в лютому цей показник досяг 150-180 чол. На одне місце. Очевидно, це пов’язано з масовими звільненнями на стратегічних для регіону підприємствах і” викидом “безробітних на ринок”, – пояснював він UBR.ua.

До проблемних можна віднести також Черкаську та Луганську області, де конкурс на кожну вакансію досягає 30-62 людини. Для порівняння: в середньому по Україні цей показник становить 13 персон на місце.

Згідно з даними Держстату, попит на робочу силу скорочується практично у всіх галузях. На початок березня роботодавці подали до центрів зайнятості 39 тис. Заявок на підбір фахівців, що на 10% менше, ніж на аналогічний період минулого року.

А в Запорізькій, Дніпропетровської області та в Києві пропозиція вакансій скоротилася на 35-48%.

Майже у всіх регіонах скорочується і кількість штатних співробітників. У січні цього року в вітчизняних компаніях значилося 7,8 млн. Чол., Що на 328 тис. Менше, ніж в на початку 2015 р

Але найбільше чистять штатний розклад в промисловості, освіті, охороні здоров’я, оптової та роздрібної торгівлі, на транспорті.

Причому, чимало формально працюючих українців за фактом сидять вдома. У 2015 р тих, кого роботодавці відправили в неоплачувані відпустки, налічувалося 63 тис. Чол., А громадян, переведених на неповний робочий день – 742 тис. Українців або 9,2% від середньо облікової кількості штатних працівників.

Особливо “просунулися” в цьому плані Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Сумська, Запорізька, Донецька та Луганська області, де в скороченому режимі працювало 11-21% всіх штатних фахівців.

І, швидше за все, негативні тенденції будуть тільки наростати. У січні-лютому роботодавці попередили служби зайнятості про заплановане масове звільнення 83 тис. чол., що на 24 тис. чол. більше, ніж на аналогічний період минулого року.