«Солдатська Масляна» об’єднала патріотів

Фінішувала обласна благодійна акція «Солдатська Масляна», ініційована благодійним фондом «Лебедія» спільно з громадською організацією ветеранів АТО «Честь та гідність». Про підсумки цієї акції розповіли на прес-конференції керівник благодійного фонду «Лебедія» Любов Мороко, волонтер громадської організації «Чесне Запоріжжя» Інна Сидоренко, волонтер 55-ї артбригади Катерина Матюха,  ветерани АТО, члени громадської організації «Честь і гідність» Павло Івко та Юрій Разуменко і солдат ЦК «Азов» Максим Зайченко.

-Акція «Солдатська акція-2016» тривала майже весь березень. В її рамках ми збирали предмети особистої гігієни, миючі засоби, продукти харчування, протизастудні медикаменти, будівельні матеріали та інструменти для захисників на передову, – розповіли волонтери і відзначили, що всі учасники акції відповідально і щиро поставилися до акції, а також підготували творчі подарунки і смачні гостинці. До того ж, загалом у «Солдатській Масляній» взяли участь біля 100 навчальних закладів.

За словами Павла Івка та Юрія Разуменка, вони по собі знають, як це приємно і зворушливо отримувати малюнки та подарунки від дітей на передову. Це настрій на багато днів, це наснага захищати рідну землю, справжній талісман, який бійці завжди тримають при собі, біля самого серця. Хлопці завжди раді подарунками і вісточкам з рідного дому. І ми наголошуємо на тому, що ні в жодну війну не було такої потужної народної підтримки бійців на фронті!

-Під час усіх українських свят та традицій, які ми відзначаємо, наші воїни завдяки небайдужим громадянам та волонтерам отримують частину мирного життя і домашніх страв, – зазначила Любов Мороко. – Варто відзначити найактивніших учасників акції «Солдатська Масляна». Це Великобілозерський, Гуляйпільський, Енергодарівський, Мелітопольський, Михайлівський, Новомиколаївський, Пологівський райони, міста Запоріжжя і Бердянськ. Дякуємо за участь інтернату «Світанок», школам №№2, 3, 9, 11, 54, ліцею «Захисник», дитячим садкам нашого міста.

Наступною волонтери запланували акцію «Великодній кошик на передову», яка вже стала традиційною, і просять усіх небайдужих земляків долучитися до неї.  

А Катерина Матюха повідомила, що сьогодні одним із першочергових питань є облаштування Алеї в пам’ять про воїнів АТО, які віддали життя на полі бою за вільну, незалежну і єдину Україну. Це ініціатива демобілізованих бійців 55-ї артбригади. Планується, що це буде алея червоних кленів. 

Олена МУХА

 

//