В рамках шістнадцятих «Акордів Хортиці» Запоріжжя прийме близько 400 інструменталістів і вокалістів

З 27 березня по 1 квітня в Концертному залі імені Глінки пройде XVI Міжнародний конкурс-фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва “Акорди Хортиці”. Про традиції і особливості фестивалю розповіли в ході прес-конференції  організатори та члени жюрі. Організатори «Акордів Хортиці» – Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації, управління культури і мистецтв Запорізької міської ради, Запорізький обласний методичний центр культури і мистецтва, Запорізька обласна філармонія та Запорізький обласний благодійний фонд «АККОРД».

За 15 років існування конкурсу-фестивалю його гостями та учасниками стали понад 6 тисяч юних музикантів з Австрії, Білорусі, Вірменії, Грузії, Кореї, Китаю, Росії, Сербії, Чехії, США, Японії, Литви та всіх куточків України.

Особлива роль у проведенні конкурсу-фестивалю належить академічному симфонічному оркестру Запорізької обласної філармонії і особисто головному диригенту і художньому керівникові оркестру, народному артисту України В’ячеславу Реде.

«За 15 років близько 400 талановитих юних музикантів мали унікальний шанс виступити в якості соліста з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії. Цього року ще 26 конкурсантів мають таку можливість», – зазначив В’ячеслав Редя.

Як говорили організатори конкурсу-фестивалю, незважаючи на складні політичні умови в Україні, росте великий інтерес і бажання молодих музикантів взяти участь в цьому творчому змаганні. За останні два роки збільшилася кількість заявок із західних регіонів України.

«Запорізька земля в цьому році прийме понад 400 учасників з Києва, Харкова, Дніпропетровська, Одеси, Кіровограда, Черкас, Полтави, Львова, Чернівців, Івано-Франківська, Тернополя, Рівного, Луцька, Вінниці, Маріуполя та інших міст і містечок України. 285 учасників представляють Запоріжжя і Запорізьку область. Ми раді, що в цьому році в гості до нашого міста приїдуть представники з Австрії, Литви, Чехії, Японії. Таким чином, в конкурсі візьмуть участь близько 700 молодих виконавців», – відзначила генеральний директор Запорізької обласної філармонії Ірина Конарєва.

Цього року до складу журі запрошені віце-президент «EMCY» (асоціація європейського музичного конкурсу для молоді), організатор і член журі багатьох міжнародних конкурсів в Європі, Азії, Північній Америці, Південній Америці Юстас Дварионас (Литва). Така співпраця надає нові можливості, а саме для інтеграції «Акорди Хортиці» в асоціацію європейських музичних конкурсів для молоді. Таким чином «Акорди Хортиці» можуть увійти до трійки найпрестижніших конкурсів України.

 Є така традиція, що члени журі вручають іменні призи учасникам конкурсу. В цьому році відомий віолончеліст, викладач камерної та старовинної музики професор вищої школи музики в Женеві і вищої школи мистецтв в Берні, президент Міжнародної благодійної асоціації «Мистецтво без кордонів» (Швейцарія), лауреат міжнародних конкурсів Денис Северин подарує дві скрипки, професійні комплекти струн і грошові винагороди учасникам конкурсу.

Для всіх учасників з інших міст і країн створюються необхідні умови для комфортного перебування в г. Запорожье, надається можливість для репетицій в музичних школах міста, а також хороші умови для відпочинку та ознайомлення з нашим славним містом.

З метою пошуку обдарованих дітей та надання їм можливості творчого зростання до складу журі конкурсу запрошені провідні педагоги, художники української та світової виконавської школи.

Традиційно в рамках конкурсу-фестивалю заплановано проведення педагогічних конференцій, майстер-класів та круглих столів. Цього року відбудеться майстер-клас члена журі конкурсу вокалістів, видатного українського співака, професора кафедри сольного співу НМАУ ім. П.І. Чайковського, лауреата міжнародних конкурсів вокалістів, лауреата Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка, народного артиста України Валерія Буймістера. Учасники конкурсу за спеціальністю «Віолончель» і їх викладачі можуть відвідати майстер-клас відомого віолончеліста, викладача камерної та старовинної музики Дениса Северина.

Вперше в рамках конкурсу відбудеться творча зустріч і концерт видатної української скрипальки, викладача НМАУ ім. П.Чайковського, солістки Національного ансамблю солістів «Київська камерата», лауреата міжнародних конкурсів, заслуженої артистки України Богдани Півненко та її учнів.

Відкриття конкурсу-фестивалю «Акорди Хортиці» відбудеться 28 березня в Концертному залі ім. М.Глінки. Це буде традиційний концерт академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії під керівництвом головного диригента, народного артиста України В’ячеслава Реді за участю членів журі конкурсу. А ім’я володаря Гран-прі та Лауреатів I ступеня у всіх номінаціях конкурсу дізнаємося 1 квітня на церемонії нагородження. Юні таланти отримають дипломи, подарунки, заохочувальні призи та почесне право виступити на Гала-концерті.

Олена МУХА

 

//

//

//

//