90-річчя від дня народження В.П. Белічкова

18 березня в картинній галереї Якимівського районного історико-краєзнавчого музею відкрилася чергова персональна виставка художника. Але її незвичайність у тому, що вона присвячена творчості нашого земляка, вчителя, талановитого живописця, я б сказав – людини-легенди – Володимира Прокоповича Белічкова. Приурочена вона до 90-річчя від дня народження майстра пензля.

На презентації творчості В.П. Белічкова присутні його дочка Людмила Володимирівна Чуйкина з чоловіком Геннадієм Денисовичем, а також родичі художника. Вони надали і картини для виставки. Юлія Олександрівна Дедушева і Марина Миколаївна Тартасюк душевно розкривали одна за одною сторінки біографії Володимира Прокоповича, а Людмила Володимирівна доповнила їх новими, дуже цінними особистими спогадами. Багато теплих слів на адресу В.П. Белічкова були висловлені його учнем, відомим художником Миколою Денисовичем Соловйовим. Перед нами розкривалася всесвіт таланту майстра.

В ході презентації безцінний подарунок галереї зроблений жителем Акимовки, воїном-інтернаціоналістом В’ячеславом Вікторовичем Доросевічем. Була знайдена і врятована від руйнування ще одна картина В.П. Белічкова. Після деяких реставраційних робіт, вона стане прикрасою постійно діючого залу галереї.

Присутнім на презентацію шанувальникам творчості В.П. Белічкова про справжню «Всесвіту його таланту» (саме так названа виставка) було розказано в ході екскурсії, проведеної співробітниками музею. Відвідувачі не приховували емоцій від чудових робіт художника, виконаних олією в різні роки його життя. Картини дихають реалізмом, наповнюючи весь простір виставкового залу позитивом і добротою. Напевно, тому багато відвідувачів не поспішали йти додому (а був час обідньої перерви), намагаючись увібрати всю міць життєлюбства художника. Багато хто ділився спогадами про його уроках малювання та креслення в школі, про хвилини спілкування з ним.

Не став винятком і понеділок 20 березня. З самого ранку підходили до галереї жителі Акимовки, її гості (їх виявилося чимало). А в другій половині дня учні терпляче дочекалися закінчення обідньої перерви в музеї, не розбіглися по домівках, і разом з учителем відвідали виставку В.П. Белічкова. Хлопці не просто споглядали красу живопису. Вони міркували, задавали питання. І потім довго сиділи і дивилися на картини. Власне, таке живе спілкування в ході екскурсії і таке ставлення до галереї, її виставок, тільки радує. А затишок в залах, в першу чергу тепло, сприяє цьому.

Після екскурсії, сидячи перед картинами Володимира Прокоповича Белічкова, в який раз ностальгічно згадалися роки дитинства і юності, коли було непереборне бажання стати художником і мені. Навіть вступив до Сімферопольського художнього училища імені Самокиша. Але, мабуть, так долею було визначено не власне живописання, а пропаганда художньої творчості інших, збереження пам’яті про них.

Але ностальгію геть тому, тільки за минулий тиждень із виставкою познайомилися понад 500 осіб – шанувальників таланту Володимира Прокоповича, його учнів, колег, друзів, жителів і гостей селища і району. Виставка продовжує роботу.

Віктор Гнєдашев
директор Якимівського районного
історико-краєзнавчого музею