Депутати облради на День довкілля працюватимуть у майбутньому дендропарку на Хортиці

Таке рішення ухвалили депутати постійної комісії з питань управління об’єктами сільної власності, територіальних громад області та житлово-комунального господарства під головуванням Руслана Бойчука. 

Передбачається, що робота над проектом   почнеться невдовзі. Щоб додати процесу динаміки, депутати   підтримали рішення про передачу рухомого та нерухомого майна, яке  дислокується на території майбутнього дендропарку і перебуває  на  балансі КП «Готель «Україна», на баланс КЗ «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія». Йдеться про  земельну  ділянку по вул. Будинок Відпочинку, 4.

На  засіданні комісії завідуюча відділенням «Ландшафтний дизайн»   Тетяна Васильєва представила депутатам ескіз майбутнього парку і розповіла про його «родзинки». Серед них – бузковий гай, розарій, вертикальне озеленення, лазерне шоу «Легенди Хортиці» під відкритим небом  і багато іншого. Ініціатори проекту передбачають, що головна місія парку – не розвага, а орієнтація на красу і здоров’я. 

До розвитку інфраструктури дендропарку ініціатори його створення мають намір залучати інвесторів, для чого вже провели ряд переговорів з міжнародними донорами. Глава комісії Руслан Бойчук нагадав, що комбінатом «Запоріжсталь» і в цьому році буде проводитися конкурс соціальних проектів «Ми – це місто», участь в якому могло б допомогти Хортицькій академії облаштувати один або кілька об’єктів в майбутньому дендропарку.

Тетяна Васильєва наголосила, що студенти відділення «Ландшафтний дизайн» готові приступити до інвентаризації парку та облаштування майбутніх об’єктів вже в квітні. У свою чергу, депутати висловили бажання взяти участь у розчищенні території парку.

– Можу гарантувати: члени нашої комісії вийдуть в день навколишнього середовища з лопатами та іншим інвентарем і докладуть максимум зусиль для того, щоб прибрати залишки безгосподарності і закласти основу майбутнього дендропарку, – сказав член комісії Ярослав Криль.

Заступник голови комісії Віктор Дудка дав високу оцінку  ініціативі комунального закладу «Хортицкая національна навчально-реабілітаційна академія» і висловив надію, що інші підприємства комунальної власності також будуть шукати креативні рішення в своїй роботі.