Посланець Папи Римського омив у Запоріжжі ноги дванадцяти чоловікам

Посланець Папи Римського Франциска – архієпископ Клаудіо Ґуджеротті завітав сьогодні, 24 березня, у Запоріжжя, де у храмі Бога Отця Милосердного очолив Літургію Тайної Вечері, якою у християн латинського обряду розпочинається Велике Пасхальне Тридення. Про це повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя. До Запоріжжя архієпископ прибув дорогою до Донеччини, куди прямує за завданням Папи.

У запорізькому храмі Апостольський нунцій здійснив традиційний чин омивання ніг дванадцяти чоловікам. Обряд проводиться у Чистий Четвер під час Літургії в пам’ять про те, як перед Тайною Вечерею Ісус Христос омив ноги дванадцяти апостолам, та символізує Таїнство Євхаристії та Священства.

Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті наголосив, що чин омивання ніг, який він здійснив на цій Літургії, свідчить ще й про те, що Папа знає про ситуацію на Сході України і співчуває жителям України. А крім того Папа просив передати, що “готує сюрприз, який має швидко розв’язати цей конфлікт в Україні”.

Після Літургії Тайної Вечері розпочалися нічні чування, які триватимуть до ранку. У Страсну П’ятницю буде відкритий Гроб Господній, вечорі – Хресний Хід. Пасхальна Літургія в запорізькому Храмі Бога Отця Милосердного розпочнеться у суботу о 19-й годині.

Нагадаємо, у неділю, 27 березня, християни латинського обряду відзначають Великдень.