Американські викладачі прочитали в ЗНУ курс лекцій із журналістської етики та фотожурналістики

Нещодавно завершився тритижневий візит до Запорізького національного університету американських експертів – професора Індіанського університету (м. Індіанаполіс, США) Шерон Річарді та фотокореспондента Френка Фолвелла, які викладали курс із професійної етики та фотографії для студентів факультету журналістики. Вони побували в ЗНУ за програмою академічних обмінів імені Фулбрайта.

До речі, факультет журналістики ЗНУ бере активну участь у міжнародних програмах. Так, наприкінці 2016 року тут побував Американський медіаексперт Марк Діллен, а декан факультету Володимир Манакін кілька років тому викладав в США. 

Курс, розроблений медіа-експертами зі Сполучених Штатів Америки, включав обговорення таких тем: особисті якості професійного журналіста, прийняття рішень, пов’язаних із етичними питаннями, особливості роботи над статтями (сторітелінг), виявлення фейкових фотографій, етика у використанні ілюстрацій. 

Заняття проходили у жвавих обговореннях різних кейсів із професійної діяльності викладачів. Наприклад, Френк Фолвелл, говорячи про опрацювання фотографій, розповів про публікацію в газеті «USA Today» світлини Держсекретаря США Кондолізи Райс із занадто обробленими у фоторедакторі очима. Редакція газети отримала багато обурених листів від читачів, а недовіра до видання тривала дуже довго. 

Фотокореспондент наголосив, що під час добору фотографій варто ставити собі питання про те, як вони вплинуть на суспільство. Він проілюстрував цю думку першою шпальтою «USA Today», де було зображено закатованого американським військовим іракського полоненого. Багато видань не оприлюднили інформацію, бо вона кидала тінь на репутацію армії США, а завдяки цій публікації факти набули широкого розголосу.

Зупинилися Шерон та Френк і на етапах проведення розслідування. Зокрема, вони розіграли ситуацію, коли редактор доручає журналістові дізнатися про службові зловживання керівника благодійного фонду. Студенти активно долучилися до обговорення, а також дискутували на тему, чи варто публікувати цей матеріал. Найактивніші студенти ЗНУ, а саме: Марія Остапенко, Андрій Ненадов, Даніїл Богомолов, Костянтин Ценцура, Євгенія Романова, отримали сертифікати.  До речі, студенти Євгенія Романова та Костянтин Ценцура були перекладачами під час усіх зустрічей студентів ЗНУ із американськими гостями.

Першокурсник факультету журналістики ЗНУ Андрій Ненадов поділився своїми враженнями від низки лекцій і майстер-класів американських викладачів: «У нас була чудова можливість потренувати англійську. Можливо, за два тижні я вивчив більше, ніж за цілий семестр. Обговорення професійних питань було не менш важливим. Мені дуже допомогла лекція Шеррі про сторітелінг, тому що саме зараз я працюю над важливою статтею».

Задоволені навчанням та перебуванням у Запорізькому національному університеті й американські лектори. Під час подання аплікаційної форми на участь у програмі імені Фулбрайта вони висловили побажання, щоб їх направили не до Києва, а в якийсь із регіонів України. Адміністратори програми обрали Запоріжжя та ЗНУ. «Нам дуже пощастило перебувати у вашому місті в історичний момент, коли демонтували пам’ятники Дзержинському та Леніну», – зазначили Шерон Річарді та Френк Фолвелл. «Вражені студентами, від занять із ними залишилися теплі відчуття. Вони розумні та допитливі. А ще – дуже старанні та включені в роботу», – додали вони. 

Прес-центр ЗНУ