Енергодар приєднався до загальноукраїнського проекту «Відкрите місто»

Сьогодні Енергодар офіційно приєднався до 23 містах України – учасникам інформаційного проекту «Відкрите місто». Проект реалізується з 2012 року, фінансову підтримку йому надає також ДТЕК.

В Енергодарі був підписаний Меморандум про співпрацю з Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа», міською владою та громадською організацією «Агенція місцевого розвитку м Енергодара».

Проект передбачає підключення міста до інформаційної он-лайн платформі http://opencity.in.ua/. Це дасть можливість швидко і легко взаємодіяти громадам, місцевим органам влади, комунальним підприємствам, громадським об’єднанням, благодійним фондам і бізнесу в процесі вирішення актуальних проблем. Сторінка Енергодара з’явиться на платформі вже в квітні. Портал включить в себе 3 основні блоки:

У розділі «Проблеми та їх вирішення» будь-який бажаючий може повідомити про проблему і свої пропозиції про її вирішенні. Інформація відразу надійде до відповідних міські служби, а громада має можливість покроково відстежити її рішення. Для більшої наочності описуваної ситуації платформа передбачає фото- і відео-додатки з подальшим нанесенням проблемної ділянки на карту міста. Такий підхід дозволить зібрати максимально швидко повну інформацію про проблему, а комунальним службам – оперативно її усунути.

Розділ «Офіційна інформація» дасть можливість дізнатися про майбутні в місті заходах, плановане перекритті руху транспорту, відключення води, світла, і т.д.

«Корисні об’єкти». У цьому розділі буде розміщена карта міста, на яку користувачі порталу можуть наносити важливі об’єкти соціальної інфраструктури (лікарні, школи, парковки тощо).

«Проект« Відкрите місто »- це майданчик взаємодії і співпраці громадськості та органів місцевої влади, це можливість прямого діалогу і співпраці між ними. Залучаючись в роботу на сучасній інформаційній платформі, влада стає більш «доступною», відкритої для громади, а городяни через самоорганізацію зможуть впливати на вирішення питань, виступати в ролі експертів, помічників апарату міського управління », – зазначила керівник департаменту зі сталого розвитку ДТЕК Вікторія Гриб .

Такі інформаційні майданчики вже діють в 23 містах України і підтверджують свою ефективність: за допомогою проекту вже вирішено близько 6 000 муніципальних проблем.

Проект реалізується Фондом «Східна Європа» з 2012 року за фінансової підтримки Фонду Ч.С. Мотта (США). ДТЕК приєднався до проекту в 2013 році, профінансувавши підключення до платформи чотирьох міст своєї діяльності – Бурштина, Добротвора, Павлограда, а тепер і Енергодара.