Меморіал генерала Петрова з гирьового спорту може набути статусу національного

Багатьом офіцерам, які на сьогодні займають високі пости у силових структурах України, путівку, так би мовити, у життя дала запорізька земля. Не є винятком, а точніше – підтверджує правило, Національна гвардія України.

25 березня, напередодні святкування Дня Національної гвардії, Заслужений майстер спорту України з гирьового спорту Черепаха Любов Олександрівна була прийнята Начальником штабу цього військового формування нашої держави, колишнього командира військової частини 3033, генерал-лейтенантом Кривенком Олександром Васильовичем.

Слід зазначити, що Олександра Васильовича не лише пам’ятають, а й дуже поважають в Запорізькому гарнізоні Національної гвардії. Особливо ветерани Внутрішніх військ МВС України та ті, кому пощастило з ним служити з кінця 1999 по кінець 2002 року. Що там говорити, якщо навіть оцинкований дах, який й досі надійно служить військовослужбовцям з’єднання, був з нуля застелений саме при ньому, за що віОлександр Васильович тоді, пам’ятається, отримав рознос з Одеси, через «не правильне використання зароблених коштів». Адже не доведеш, як зараз пам’ятається, одеському начальнику Південного управління генерал-майору Доброжану, що солдати не повинні жити у сирому приміщенні. Саме за Олександра Васильовича у Запорізького з’єднання з’явилася власна емблема (нарукавна нашивка) з Покровами Пресвятої Богородиці, як символ нашого Богоспасаємого міста. Вона і наразі виглядає монументально при в’їзді до частини і в конференц-залі з’єднання. Олександр Васильович першим, серед усіх командирів частини до нього, звернув увагу на необхідність ремонту на полігоні з’єднання у Юльївці і цей ремонт був зроблений! При ньому солдати почали харчуватися яловичиною власного, так би мовити, виробництва, благо невтомний полковник Кривенко наполіг на необхідності облаштування підсобного господарства. А пам’ятник загиблому майору Ігнатьєву? Адже це теж було зроблено за безпосередньої участі Олександра Васильовича. Саме при ньому відбувалося перепідпорядкування конвойного батальйону (військова частина 3026) з’єднанню (військовій частині 3033). При цьому він не був доступним, у вульгарному розумінні цього слова, але був завжди відкритий для спілкування з підлеглими, незалежно від звання та віку.

Під час зустрічі з Першим заступником командувача Національною гвардією України – начальником штабу генерал-лейтенантом Кривенко Олександром Васильовичем, Любов Олександрівна привітала офіцера з наступаючою річницею відродження Національної гвардії та нагородила від імені Оргкомітету турніру Дипломом Меморіалу генерала Петрова за допомогу в організації змагань. Генерал Кривенко, у свою чергу, висловив живу зацікавленість в участі збірної гирьовиків Нацгвардії в Національному Меморіалі генерала Петрова у 2017 році. Крім того, Олександр Васильович пообіцяв сприяти Заслуженому майстру спорту України у оперативному вирішенні проблем, що виникають у процесі підготовки до ІІІ Меморіалу з боку військових частин НГУ, що дислокуються у місті Запоріжжі. Генерал-лейтенант Кривенко зазначив, що спеціально ознайомився з мемуарами генерала Петрова і підкреслив, що саме на біографіях таких людей, як генерал Петров, нам слід виховувати не тільки хлопчаків, але й усі військові формування України. Таких Героїв немає в жодній державі світу, – резюмував підсумки зустрічі генерал-лейтенант Кривенко.

Друга зустріч була запланована Любов’ю Черепахою із Першим заступником Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенантом Серватюком Василем Миколайовичем. Під час бесіди Любов Олександрівна проінформувала генерала про підсумки перших виступів прикордонників Бердянського прикордонного загону на II Меморіалі генерала Петрова. Генерал-лейтенант Серватюк, так само, підтримав ідею Національного Меморіалу, зазначивши, що такі змагання зближують військовослужбовців та працівників силових структур і правоохоронних органів України, сприяють налагодженню співробітництва між відомствами і службами, які відповідають за безпеку громадян і держави. Зі свого боку, Василь Миколайович пообіцяв сприяння у налагодженні контактів з іншими структурами у полі зору яких перебувають питання силового блоку, і які сприймуть за честь участь у загальнонаціональних змаганнях з гирьового спорту.

Прес-служба Запорізької обласної федерації гирьового спорту України.