Вісімнадцятиразова!

26 березня, минулої суботи, у спортивному залі Кафедри фізичної культури та спорту Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Заслужений майстер спорту України з гирьового спорту Любов Олександрівна Черепаха, у вісімнадцятий раз (!!!) за свою кар’єру, зійшла нанайвищий щабель п’єдесталу національної першості та Кубку України!

Саме у зазначений час та у зазначеному місці відбулися змагання гирьовиків у вправі поштовх довгим циклом, в яких взяли участь і наші запоріжанки: вже згадувана Любов Черепаха і майстри спорту України, дві Вікторії – Черепаха та Мосіяш.

Справжнім фурором визнали появу трьох запорізьких жінок-гирьовиків на параді відкриття у новій спортивній формі. Практично всі представники інших областей зазначили, що вже встигли оцінити форму наших спортсменок зі світлин, розміщених на сайтах запорізьких ЗМІ, але реальність перевершила найсміливіші очікування. Особливо багато питань і позитивних емоцій викликав абсолютно новий імідж майстра спорту України Вікторії Мосіяш!

На жаль, на змаганнях була відсутня «чоловіча половина» гирьовиків Запорізької області по основній сітці змагань, а три зубри-ветерани, в особі мелітопольця Сергія Кубрака, якимівця Тимофія Косенка і приазовця Коноваленко Геннадія, хоча й принесли нашій збірній певні дивіденди за перші місця, в цілому вплинути на боротьбу у розподілі призових командних місць не змогли.

Першими «залізну битву» почали спортсменки вагової категорії до 60 кг, де честь області, в прямому сенсі цього слова, відстояла представник ПАТ «Запоріжкокс» майстер спорту України Вікторія Мосіяш. Її показник у 127 поштовхів, хоч і не виявився кращим у кар’єрі (у Ліоні-2014 було 130), цілком дозволив зійти на найвищу сходинку п’єдесталу. Харків’янка майстер спорту України Анжеліка Горлач, що фінішувала другою, відстала від переможниці на 3 поштовхи. Третьою була досвідчена представниця Чернівецької області майстер спорту України Уляна Дерев’янко зі 120 балами.

     Не мала проблем із суперницями й майстер спорту України Вікторія Черепаха, що захищає кольори ПАТ «Запоріжвогнетрив». Адже її результат у 138 поштовхів став найкращим за весь час виступів на міжнародній і націоналній аренах. Друге місце залишилося за харківською спортсменкою кандидатом в майстри спорту України Перепілкиною Ганою із результатом у 120 балів. Третьою всходила на п’єдестал луганчанка Лук’янцева Марія зі 107 фіксаціями.

Певні преференції, враховуючи черговість виступу у вагових категоріях, мала Заслужений майстер спорту України Любов Черепаха, яка виступає під прапором ПАТ «Запоріжсталь». Вже знаючи результати двох Вікторій, Любов Олександрівна мала можливість у заочній боротьбі перемогти інших наших представниць обласного центру. Чи потрібно загострювати увагу на тому, що досвідчена спортсменка скористалася цією можливістю сповна, поставивши снаряд на поміст за 20 секунд до закінчення регламенту? Результат у 140 поштовхів не є найкращим у біографії Любові Олександрівни (у лютневому Тернополі-2013 було 143 поштовху), але дозволив їхати до Португалії із неофіційним званням абсолютної рекордсменки України-2016 у поштовху довгим циклом. Відставання у 20 балів, тим не менш, стало правомочним аргументом для луганчанки майстра спорту Григоренко Ірини аби отримати срібну медаль Чемпіоната і Кубку України. «Бронзовим» призером Чемпіонату України стала ще одна представниця нашої області мелітопольчанка третрозрядница Савко Світлана з показником у 105 балів.

Ветерани-чоловіки так само привнесли до загальної скарбнички три «золота»: Сергій Кубрак – у віковій групі 50-54 років та ваговій категорії до 70 кг з результатом у 71 підйом двох півторапудових гир; Геннадій Коноваленко – у віковій групі 50-54 років, але у ваговій категорії до 80 кг з результатом у 40 балів для двох 24-кілограмових гир і Тимофій Косенко – у віковій групі 65-69 років та вагової категорії понад 90 кг із результатом у 102 фіксації двох пудових гир.

У командному протоколі, враховуючи відсутність запорізьких чоловіків за основною сіткою змагань, наша збірна задовольнилася у Чемпіонаті України п’ятим місцем і четвертим місцем у Кубку держави. Перше, друге і третє місця, у кожному з турнірів, розділили між собою збірні міста Києва, Кіровоградської та Чернівецької областей.

Запорізькі жінки-гирьовики висловлюють глибоку подяку за фінансову та моральну підтримку колективам ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Запоріжвогнетрив» та ПАТ «Запоріжкокс», а так само особисто лідерам промгігантів Шурмі Ростиславу, Буську Віктору і Литовц Віталію.

Прес-служба Запорізької обласної федерації гирьового спорту.