Запорізькі вчителі високо оцінили діяльність Школи філологічних наук ЗНУ

 Минулого тижня  на філологічному факультеті Запорізького національного університету зібралися близько 120 вчителів української мови та літератури, російської мови та літератури й зарубіжної літератури зі шкіл, гімназій і ліцеїв нашого міста. Для викладачів факультету проведення методичних семінарів для колег-освітян вже давно стало доброю традицією.

Однак цього разу привід для зборів виявився особливо важливим: цього дня у ЗНУ відбулося третє, заключне, заняття Школи філологічних наук, яка діяла на базі нашого вишу протягом навчального року.

Організатори заходу – представники Запорізького національного університету і співробітники Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради – подбали про те, аби запорізькі учителі під час зустрічей із викладачами нашого університету змогли ознайомитися з актуальними літературознавчими та мовознавчими темами. 

Під час таких семінарів освітяни вчасно дізнаються про нововведення, які діятимуть під час цьогорічного складання ЗНО та вступної кампанії-2016 та отримують відповідні методичні й інформаційні матеріали. Так, цього разу всім учасникам заходу роздали зошити із завданнями сертифікаційної роботи з української мови та літератури, які використовувалися під час проведення на базі нашого вишу безкоштовного пробного ЗНО.

На початку зустрічі методист Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Віолета Кушнаренко зазначила, що заключне заняття цієї Школи можна сміливо назвати: «Еверест філологічних наук: наші досягнення». Віолета Олексіївна висловила сподівання, що всі учасники низки семінарів у виступах професорів і доцентів ЗНУ віднайшли для себе багато цікавого й корисного. 

У своєму виступі декан філологічного факультету, професор Тамара Хом’як подякувала вчителям за те, що в напружену пору, коли у старшокласників іде завершальний етап підготовки до складання обов’язкового для всіх випускників ЗНО з української мови та літератури, вони знаходять час, аби підвищувати свою власну кваліфікацію. Крім того, вона нагадала присутнім, що на філологічному факультеті діє чотири спеціалізації: «Українська мова і література», «Мова і література (російська)», «Переклад (українська, російська, польська мови)», «Переклад (українська, російська, болгарська мови)». Вона запевнила, що викладачі факультету завжди будуть раді бачити серед своїх студентів учнів запорізьких освітян.

Після завершення урочистої частини робота учасників Школи продовжилася за секційними напрямками. Так, вчителі української мови та літератури із великою цікавістю прослухали доповідь доцента кафедри української літератури Валентини Ніколаєнко «Роман Євгенії Кононенко “Імітація” як зразок класичного детективу з елементами високої літератури». Також перед ними виступила доцент кафедри української мови Світлана Сабліна з доповіддю на тему: «Історія українського офіційно-ділового стилю».

Виступ доцента кафедри російської філології Людмили Дуки на секційному занятті для вчителів російської мови та літератури, зарубіжної літератури був присвячений конструктивному, комунікативному й семантичному аспекту синтаксису простого речення. Доцент кафедри російської філології Оксана Темна розглянула у своїй доповіді «Експериментальні форми у творчості Пауля Целана».

Після завершення роботи Школи філологічних наук усі її учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

Прес-центр ЗНУ