На Великдень для всіх українців нажаданіше - побажання миру

За традицією Великодня Літургія почалася з освячення вогню, від якого запалили Пасхал – свічку. Вона символізує Ісуса Христа, який розсіяв гріховну темряву світу.

 

Після цього процесія  учасників літургії із запаленими свічками у руках  – їх запалили від пасхальної свічки – пройшла в храм, щоб послухати уривки з Старого і Нового Завіту. Уривки зі Старого Завіту читали при свічках, з Нового – коли в храмі вмикнули електричне  освітлення.

Після Літургії слова  священнослужителі правили  Літургію хрещення, в ході якої обряд хрещення пройшли кілька місцевих жителів, потому відбулася  і Свята Євхаристія. Під кінець Літургії священнослужителі освятили їжу на великодній стіл, вітаючи віруючих: “Христос воскрес!”. І у відповідь чули «Во істину воскрес!».

Наступного дня – у неділю, 27 березня,  святкові Літургії проводили тричі: ранішню, об 11.00 та вечірню. Після кожної служби священики святили їжу, пасхальні калачі та крашанки.

Вперше  в історії  існування  у  Запоріжжі  санктуарію Бога Отця Милосердного свято Пасхи запорізькі католики зустріли без свого духовного наставника  єпископа Харківсько-Запорізької  дієцезії   Яна Собіли. Разом із посланцем Папи Римського Франциска – архієпископом Клаудіо Ґуджеротті   він відбув   у зону АТО, щоб надати підтримку людям, які перебувають там  і змушені зустрічати велике свято у надто скрутних обставинах. 

Втім, отець Ян  передав запоріжцям свої привітання і найщиріші побажання миру і злагоди у наших душах і серцях.

У Бердянську в ці дні  у   Римсько-Католицькому костелі приходу Різдва Присвятої Діви Марії  і  у Євангелічно-Лютеранській кірсі також проходять   пасхальні богослужіння.

– Христос Воскрес! – звернувся з вітальним словом до бердянців голова міського німецького культурного центру «Фройндшафт» В’ячеслав Алексєєнко. – Вітаю всіх лютеран, всіх німців Бердянська і наших братів по вірі – католиків з цим світлим святом! Всім людям бажаю миру, добра і здоров’я!

Аналогічні привітання і добрі побажання на Великдень Христового Воскресіння шле усім і настоятель бердянського  католицького храму  Здіслав Зайонц.