Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе

І не даремно, бо саме ценром України є мальовниче місто Черкаси, яке розкинулося на правому березі Дніпра,  існує більше семи століть. Засноване місто у 80-х роках XIII століття. Перша згадка про Черкаси в історичних відомостях відноситься до 1286 року.

Багато худого побачили за довгий період часу прадавні Черкаси: війни, селянсько-козацькі повстання, грабіжницькі напади Кримського ханства. Але місто вистояло у боротьбі і крок за кроком продовжувало свій розвиток. 

Історія міста насичена доблесними героями та їх подвигами. 

Серед них Дмитро Вишневецький (Байда), який прославився своїми походами проти турків і татар, Павло Бут, Я. Острянин, а ближче до нашої сучасності — знаменитий український письменник Василь Симоненко і звичайно ж, Тарас Шевченко, адже Черкаський край — улюблені місця народного поета. 

Про все це та багато іншої цікавої інформації дізналася Запорізька делегація (Буряк Катерина учениця 9 класу Успенівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Гуляйпільського району, керівник Алексєєва Е.М., Гамбург Сергій учень 10 класу Запорізької гімназії № 6, керівник Почьтар В.Г., Кавун Олександр, керівник Грищенко А.М. м.Токмак ) на Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді „Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття”, яка відбулася 24-27 березня 2016 року  у м. Черкаси

 Тільки тим історія належить,

 Хто сьогодні бореться й живе

                      В. Симоненко

Започаткована конференція як важлива складова краєзнавчо-дослідницької  діяльності позашкільних навчальних закладів туристсько-краєзнавчого напряму. Головним завданням проведення  конференції – це здобуття її учасниками знань про історичні події і факти, політичних, військових і духовних діячів державотворчих процесів на землях сучасної України та, у той же час,  формування юними українцями аргументів-відповідей опонентам  Української державності на сучасному етапі її розвитку.

Надзвичайно складно і жертовно, і все ж безупинно, український народ  боровся заради великої, омріяної у віках мети – створення незалежної, суверенної, соборної України. Тривалий процес державотворення приносив у життя нашого народу героїку звитяжних перемог, і тоді на окремих територіях піднімалися могутні розвинені державні утворення, але і століття народних страждань і болі – теж наша історія. Випалюючи вогнем і знищуючи мечем український народ та його самобутність, наші вороги з глибоких віків і в сьогоденні XXI століття намагалися позбавити нас права творити власну державу, розпоряджатися своєю долею на Богом даній рідній землі. 

Тому мета даної конференції була спрямована на виховання у юних громадян України патріотизму, виявлення обдарованої молоді та створення умов для її розвитку на історичних зразках високої духовності, людської гідності і любові до України. 

Засновником конференції є Департамент освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації за підтримки та сприяння Міністерства освіти і науки України та Національної спілки краєзнавців України.

Безпосередня робота з організації та проведення зазначеного заходу була покладена на Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Черкаський обласний центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради та обласні, Київську міську організації Національної спілки краєзнавців України.

Учасниками конференції були представники з різних регіонів нашої рідної України. Урочисте відкриття, пленарне засідання, робота секцій. Вечірня екскурсія містом Черкаси «Архітектурні Черкаси» і як результат незабутні враження про почуте і побачене. Пізнавальна інформація про Національний історико-культурний заповідник «Чигирин», «Резиденцію Богдана Хмельницького», екскурсія до музею Б.Хмельницького, Чигиринського міського парку «Замкова гора». Враження переповнюють і надихають на подальші звершення на благо нашого рідного краю в ім’я наших предків, які своїми справами прославляли безмежні простори нашої землі. 

Хочеться від щирого серця подякувати організаторам конференції. Побажати миру, злагоди та натхнення для подальших звершень на благо нашої України. 

Враженнями ділилася
вчителька Успенівської ЗОШ
(м. Гуляйполе)
Елла АЛЕКСЄЄВА