100 вчителів і 50 старшокласників взяли участь у семінарах юридичного факультету ЗНУ

Щорічний науково-методичний семінар-практикум для вчителів загальноосвітніх спеціалізованих шкіл і викладачів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, які забезпечують викладання дисципліни «Основи правознавства» та підготовку молодших спеціалістів за спеціальністю «Правознавство», зібрав у стінах Запорізького національного університету близько 100 вчителів області. Їхні вихованці, а це близько 50 учнів 9-11 класів, відвідали науково-профорієнтаційне засідання «Університет майбутнього правника».

Цьогорічний семінар для вчителів присвятили темі «Інновації у викладанні правничих дисциплін та підготовці учнів (слухачів) до участі у рейтингових конкурсних правничих заходах». Його головною метою окреслили такі завдання: ознайомити вчителів загальноосвітніх та спеціалізованих навчальних закладів із новітньою методикою викладання дисципліни «Основи правознавства», зі змістом нових нормативно-правових актів, юридичної публіцистики, навчальних і наукових джерел, надати навички використання інноваційних форм викладання дисциплін і перевірки знань учнів, підготовки наукових конкурсних робіт. Організували захід представники юридичного факультету ЗНУ разом із фахівцями Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради.

З урахуванням специфіки навчального процесу, цього року лекції для вчителів та учнів проходили одночасно. Перед початком засідань для усіх гостей Запорізького національного провели екскурсію студмістечком, Науковою бібліотекою та юридичним факультетом. З нагоди візиту делегацій зі шкіл представники Наукової бібліотеки підготували експозицію правознавчої літератури на юридичному факультеті. 

Вітаючи вчителів, декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць зосередила увагу присутніх на недоліках учнівських робіт Малої академії наук  та проаналізувала усі зауваження членів комісій конкурсів. Вона надала практичні поради з підготовки учнів до участі в наукових заходах і побажала усім успіхів та плідної роботи. 

Звернулася до гостей з вітаннями і методист Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної освіти» Запорізької обласної ради Галина Ушакова. Вона зазначила, що за результатами міських та обласних наукових конкурсів Запорізька область знаходиться на 4 щаблі. Тому Галина Романівна наголосила на важливості активізації роботи заради отримання першого місця по Україні.

Під час візиту до ЗНУ для вчителів підготували майстер-класи від організаторів обласного туру Всеукраїнської олімпіади з «Основ правознавства» й обласного туру Всеукраїнського конкурсу-захисту наукових учнівських робіт МАН України. Також відбулися майстер-класи від викладачів юридичного факультету Запорізького національного, під час яких розглядалися такі питання: національна держава та право в умовах інтеграції; сучасне кримінальне право України й останні новації законодавства; актуальні напрями реформування судових і правоохоронних органів України; сучасні пріоритети викладання в загальноосвітніх, спеціалізованих школах і ВНЗ I-II рівнів акредитації адміністративного права в межах навчальної програми «Основи правознавства»; нововведення земельного законодавства на сучасному етапі розвитку; актуальні питання конституційного права; новації в трудовому законодавстві та інші.

Учасниця семінару, заступник директора Запорізької гімназії № 11 Ірина Романютенко зазначила: «З юридичним факультетом Запорізького національного університету ми співпрацюємо вже дуже давно, за що дуже вдячні його декану Тетяні Коломоєць. Щороку семінари стають все більш практичними. Тим більше, зважаючи на ситуацію в країні, вчителям дуже важливо володіти новаціями українського законодавства, а викладачі юридичного факультету ЗНУ дуже відкриті та доступно доносять інформацію. До того ж, неможливо переоцінити актуальність підвищення правової культури учнів і вчителів».

Під час роботи «Університету майбутнього правника» для школярів провели не лише майстер-класи, а й практикуми із розв’язання різноманітних задач та вирішення завдань. Організатори намагалися створити невимушену обстановку для максимальної емоційної адаптації учнів. Для цього залучалися до участі в науковому засіданні представники студентської ради юридичного факультету, які розповідали присутнім про власний досвід вступу до ЗНУ, навчання на факультеті, культурне та суспільне життя університету.

Учасникам засідання під час майстер-класів запропонували до розгляду такі питання: сучасне конституційне право України в умовах конституційної реформи, нововведення національного законодавства щодо організації та діяльності правоохоронних органів, а також цивільного законодавства на сучасному етапі, зміни житлового законодавства, актуальні проблеми податкового права в контексті фінансової децентралізації в Україні та інші. 

Зважаючи на те, що в Запорізькій області вже у квітні має з’явитися нова поліція та вуличні патрульні, висвітлення цього питання виявилося найбільш актуальним для учнів. Їх дуже цікавили нововведення в системі реформування міліції та створення поліції – права та обов’язки нових полісменів, здійснення їхньої підготовки, права та правила поводження затриманих, умови зупинки, огляду чи затримання перехожих тощо. Учні активно ставили запитання, тому в аудиторії часто виникали дискусії. 

Наприкінці заходу усі учні-учасники засідання отримали дипломи випускників Університету майбутнього правника, а вчителі-учасники засідання – сертифікати учасників науково-методичного семінару-практикуму «Інновації у викладанні правничих дисциплін та підготовці учнів (слухачів) до участі у рейтингових конкурсних правничих заходах».

Прес-центр ЗНУ