Фінансувати потреби, а не статистику

У Запорізькій обласній раді відбулося спільне засідання постійних депутатських комісій з питань управління об’єктами спільної властності територіальних громад області і житлово-комунального гомподарства та з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства.

 

Обговорення проблем, які виносять на  сесію, що відбудеться 31 березня,  та пошук рішень для них йшло під головуванням очільника  комісії з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад області та житлово-комунального господарства Руслана Бойчука. У роботі комісії взяв участь заступник голови Запорізької облради Владислав Марченко.

На засіданні розглянули ряд профільних питань. Зокрема, провели співбесіди з керівниками комунальних установ і закладів сфери охорони здоров’я, які належать  до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. У ряду керівників закінчуються терміни контрактів, і депутати, на підставі  їх звітів за виконану роботу і перспективних планів, зробили певні кадрові висновки. Остаточне рішення про продовження контрактів з ними будуть ухвалені на  сесії. А на спільному засіданні  комісій депутати підтримали  головного лікаря комунального закладу «Молочанська психіатрична лікарня» Запорізької обласної ради Анатолія Омельченка, вказавши йому на необхідність найближчим часом завершити процедуру оформлення земельної ділянки, на якій розміщено ввірений йому заклад. Також уважно депутати вислухали   головного лікаря комунального закладу «Запорізький обласний спеціалізований будинок дитини «Сонечко» Запорізької облради Олену Лебедєву. У «Сонечку», за словами керівника, за три роки за допомогою бюджетних і позабюджетних коштів вдалося не тільки відремонтувати приміщення ряду груп, а й налагодити посилене харчування для малюків. У планах  керівника «Сонечка» – придбання комплексу для Монтесорі-терапії, УЗД-апарату, м’якого інвентарю, реабілітаційного обладнання та навчання сертифікованих фахівців з реабілітації дітей з особливими потребами з метою реорганізації закладу у такий, що надаватиме широкий спектр послуг родинам із дітьми. Депутати підтримали  головного лікаря спеціалізованого будинку дитини «Сонечко» Олену Лебедєву  і попросили поділитися власним успішним  досвідом із  залучення позабюджетних коштів для вирішення питань щодо життєзабезпечення ввіреного їй закладу.

Протягом понад 8 годин, що тривало засідання, депутати також розглянули  і опрацювали позицію щодо вирішення близько 50 питань, які виносять на сесію.  Переважна більшість з них – стосуються використання коштів обласного бюджету. Депутатів порадувала  інформація заступника директора департаменту – начальника управління фінансів невиробничої сфери департаменту фінансів Запорізької обласної державної адміністрації Максима Саліонова про відсутність   дефіциту у обласному бюджеті  на 2016 рік.

Разом з тим, обговорюючи конкретні програми, які передбачають бюджетне фінансування, депутати наголосили на необхідності правильно розставляти пріоритети при плануванні і витрачанні коштів з обласного бюджету, а головне, – організувати  чітку систему контролю.

– Слід впровадити чітку систему контролю  за діяльністю управління капітального будівництва облдержадміністрації, – підкреслив  в ході обговорення питання про виділення коштів на капітальні видатки об’єктів спільної комунальної власності  депутат Роман Кузьменко. Діяльність саме цього управління викликала прискіпливу увагу депутатів, тому що воно  у попередні роки  набуло сумної слави  через сумнівні оборудки. – Мусимо ретельно  рахувати народні гроші і фінансувати  лише реальні  потреби  людей, а не статистику.

Олександра ВОРОНЦОВА