Зірки світової класичної музики привітали фестиваль «Акорди Хортиці»

 Вже в шістнадцятий раз для юних талантів відкрив свої двері Міжнародний конкурс-фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці», який проходить у Запоріжжі з 28 березня по 1 квітня. За цей час близько 6 тисяч учасників змогли показати свою майстерність та відчути себе справжніми музикантами. Урочисте відкриття відбулося 28 березня у концертному залі імені М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії.

 

На початку заходу ведучі представили організаторів конкурсу-фестивалю це: Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, управління культури і мистецтв Запорізької міської ради, комунальна установа «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради, комунальний заклад «Запорізька обласна філармонія» Запорізької обласної ради, Запорізький обласний благодійний фонд «Акорд» і подякували за підтримку талановитої молоді. З привітальним словом до учасників та гостей звернулися директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко та заступник міського голови Анатолій Пустоваров. Очільники привітали присутніх зі святом музики, побажали всім учасникам успіху та впевненості у перемозі.  Владислав Мороко зазначив, що участь у конкурсі такого рівня як «Акорди Хортиці» – це вже великий крок до здійснення мрій юних талантів, що стане однією з грунтовних сходинок до світового визнання, а Анатолій Пустоваров  наголосив на тому, що цього року головний приз переможцям вперше складатиме 10 тисяч гривень. Творчого натхнення конкурсантам побажали головний диригент академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії, народний артист України, художній керівник фестивалю В’ячеслав Редя та директор конкурсу-фестивалю «Акорди Хортиці», голова Запорізького обласного благодійного фонду «Акорд» Віра Мартиненко. Організатори побажали дітям отримати задоволення від виступу на великій сцені, бути відвертими та наполегливими і тоді  Муза їм обов’язково подякує. Цього року до складу авторитетного журі конкурсу входять найталановитіші музиканти не тільки з України, а й гості із зарубіжжя – Швейцарії та Литви. Голова журі, піаніст, заслужений артист України Юрій Кот (Україна) та віце-президент асоціації Європейських Музичних  Конкурсів для молоді, піаніст Юстас Дваріонас (Литва) від імені своїх колег привітали молодих музикантів зі святом гармонійної співзвучності та побажали учасникам у цей складний час нести добро, прекрасне мистецтво та бачити світ не сірим та похмурим, а яскравою різнокольоровою веселкою.

У свою чергу, представники журі із Швейцарії Денис Северин та Тетяна Корсунська подарували для музичних шкіл міста Запоріжжя дві неперевершені скрипки, з надією, що вони зазвучать у руках конкурсантів наступного року.

Серед музичних привітань від членів журі прозвучали витонченні, ювелірно-технічні Концерти для фортепіано з оркестром № 22 В. А. Моцарта у виконанні заслуженого артиста України Юрія Кота та Концерту з оркестром для фортепіано № 2 Л. ван Бетховена – лауреата Міжнародних конкурсів Тетяни Корсунської. Занурили у глибокі психологічні роздуми Концерт для віолончелі з оркестром Е. Ельгара від лауреата Міжнародних конкурсів Дениса Северина та Концерт для бандури з оркестром А. Маціяки у виконанні заслуженого артиста України Олега Созанського. Запальні і веселі ритми «Небесного танго» Роланда Д’єнса слухачам подарував заслужений артист України Володимир Доценко (гітара),  а композиція «Чао мучачо»  В. Зубицького, якою глядачів порадувала заслужена артистка України Богдани Півненко, довершила атмосферу свята.

Всі твори потребували від митців технічної досконалості, енергії та артистичності, тож юні музиканти побачили яких вершин майстерності можна досягти завдяки наполегливій праці.

По завершенню концерту організатори та гості фестивалю подякували всім партнерам, зокрема творчому колективу Запорізької обласної філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою за сприяння у проведенні конкурсу-фестивалю та запросили всіх на конкурсні програми, які почнуться 29 березня о 9.00.

Гала-концерт лауреатів XVIМіжнародного конкурсу-фестивалю дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці» відбудеться 1 квітня о 13.00 у концертному залі імені М.І. Глінки Запорізької обласної філармонії.

Для довідки: у цьому році участь у змаганнях беруть біля 700 учасників. Із них 285 дітей представляють Запоріжжя та Запорізьку область, понад 400 учасників із 14 міст України (Київ, Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Кіровоград, Черкаси, Полтава, Львів, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця) та зарубіжжя (Австрія, Литва, Чехія, Японія).