Сільських шкіл неминуче торкнеться закриття

Були часи, коли у школі села Долинці (Гуляйпільського р-ну) навчалося 120 учнів, сьогодні ця цифра скоротилася втричі і становить 43. Найбільша кількість їх в 5 класі – 11 чоловік, а найменша – два чоловіки у 6 та 9 класах. Відповідно і навантаження в середньому на одного вчителя складає 3 школяра, що далеко виходить за рамки дозволеного.

 

Тому враховуючи, що видатки на одного учня більші, а навантаження на педагогів – менше, держава і розробила формулу, яка унеможливлює виділення однакових коштів на навчання одного учня у місті та у далекому селі. А проведений аналіз щодо перспективності росту дітей показав тенденцію лише до подальшого зменшення. Як не прикро це звучить, проте ця сільська школа стоїть у черзі на закриття. 

Саме з цього приводу  довелося зустрічатися долинчанам із начальником відділу освіти РДА Романом Бутом, депутатом районної ради Олександром Черненком, головою районної організації профспілки працівників освіти Анатолієм Клименком.  На зібранні були також директор школи Ірина Налапко, сільський голова Олег Сидоров та директор ТОВ «Агроконтинент» Володимир Щербина. 

У своєму виступі Роман Бут знову вкотре наголосив на тому,  що цього року держава взяла на себе фінансування заробітних плат освітянам та енергоносіїв при плановому розрахунку близько 9 тис. грн.. на одного учня у міській школі, та більше 15 тис. грн. – у сільській школі.  А у Долинській школі витрати на одного учня складають 22307 грн.! Тому і виникли проблеми щодо недостатності фінансування із державного бюджету. Відповідно до цього запропоновано було з нового навчального року перевести дітей до базової школи у с. Верхня Терса.

Визнав помилки в роботі  освітньої галузі і Анатолій Клименко, який чесно зізнався, що починати оптимізацію потрібно було раніше: «Ми спізнилися рівно на 15 років!».   

Звичайно, того дня, звучало чимало обвинувачень на адресу посадовців, адже обурених і водночас розчулених таким безвихідним становищем людей цікавило не лише питання подальшої долі села, в якому не буде школи!, а і питання працевлаштування. Звичайно, Роман Бут переконливо свідчив, що всі педагоги будуть працевлаштовані. А от як бути із техперсоналом? Він також заспокоїв батьків і в тому, що ніяких проблем із підвозом до школи не буде. Цьогорік 310 учнів району щодня дістаються до школи шкільними автобусами. 

Крім того, як варіант, долинці запропонували понизити навчальний ступінь, залишивши на селі початкову школу. Тому це питання залишили відкритим для внесення своїх пропозицій. За озвученням остаточного результату вирішено було зібратися 8 квітня.

Тетяна ВЕЛИКА,
“Голос Гуляйпілля”