Свято музики, пісні, весни…

Свято музики, пісні, весни…

1 квітня в Концертному залі імені М.Глінки відбулася урочиста церемонія нагородження учасників XVI Міжнародного фестивалю дитячого та юнацького мистецтва «Акорди Хортиці». Цьогоріч близько 700-ста учасників забажали доєднатися до світу музики, зарекомендувати себе перед професіоналами, знайти друзів-однодумців, набратися досвіду.  

За 15 років існування конкурсу-фестивалю його гостями та учасниками стали понад 6 тисяч юних музикантів з Австрії, Білорусі, Вірменії, Грузії, Кореї, Китаю, Росії, Сербії, Чехії, США, Японії, Литви та всіх куточків України.

Для всіх учасників з інших міст і країн організатори створили необхідні умови для комфортного перебування в м. Запоріжжя, була надана можливість для репетицій в музичних школах міста, а також хороші умови для відпочинку та ознайомлення з нашим славним містом.

Свято музики, пісні, весни… 1

Про нагородження:

«Наша країна справді багата талантами» – наголосив на початку церемонії нагородження голова журі Юрій Кот, який привітав та подякував усім учасникам та переможцям фестивалю за участь. 

Нагороди отримало багато конкурсантів, адже крім основних критерій оцінювання по номінаціям, було чимало окремих, в яких також визначили переможців. 

На справжнє свято музики завітало безліч гостей, серед них представники міської та обласної влади: заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін і заступник міського голови Анатолій Пустоваров. 

Першість у номінації «Соліст-інструменталіст» виборола Христина Михайліченко, вона ж отримала Гран-прі в номінації «Соліст з оркестром», за що була нагороджена цінними подарунками та отримала 10 тисяч гривень від Володимира Буряка.

Нагороджені були й інші учасники, всі пішли з грамотами, подарунками та заохочувальними призами, деякі, з правом виступити на одній сцені з академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії. Інші ж, отримали спеціальні відзнаки від Асоціації мистецтв України, члена журі Юстаса Дваріоноса, Богдани Півненко та голови журі Юрія Кота.

Після офіційної частини, відбувся гала-концерт за участі переможців фестивалю «Акорди Хортиці».

Олена МУХА,
Віталій РОЗКАРЯКА,
«Запорізька правда»