Сьогодні світ відзначає Міжнародний день Інтернету

4 квітня відносно нове свято, Міжнародний день Інтернету, вже стало частиною життя суспільства. Щорічно 4 квітня усі працівники, пов’язані зі всесвітньою мережею, а також прості користувачі з радістю відмічають цей день. Дата 4,04 була вибрана не випадково. Вона схожа на помилку HTTP 404, яка позначає “Сторінка не знайдена”.
Цікаво, що православне суспільство, хоч і неофіційно, але обрало покровителів Інтернету. Це Віра, Надія, Любов і Софія, їхня мати. Католицька церква також, шляхом багаторічних суперечок, все-таки прийшла до згоди і затвердила покровителем Інтернету – святого Ісідора Севільї. Аргументуючи своє рішення призначити саме цього святого покровителем Інтернету, Іоанн Павло II сказав, що Інтернет – це і є свого роду енциклопедія людських знань. Крім того, саме Ісідор Севілья вперше застосував у своїй роботі систему перехресних посилань, що віддалено нагадує гіперпосилання, які використовують у мережі
Варто звернути увагу, що у багатьох державах існує і свій національний день Інтернету. Правильніше сказати, наприклад, день Рунета в Росії відзначають 30 вересня або 7 квітня, коли був зареєстрований домен .ru, день Узнета в Узбекистані – 29 квітня (у 1995 році з’явився домен .uz).
В Україні святкування Міжнародного дня Інтернету проводяться в найрізноманітніших форматах. Наприклад, активісти влаштовують зустрічі, де кожен, хто бажає може безкоштовно отримати диски з різноманітним програмним забезпеченням.