Жест донора є “жестом переможця”

Жест донора є "жестом переможця"

1 квітня з 08.15 біля будівлі Запорізької обласної станції переливання крові стали збиратися «знакові», як для нашого міста, спортсмени – його честь і гордість минулого і сьогодення! Для участі в проекті «Крапля сильної крові» в рамках проекту Запорізької єпархії УПЦ «Любов милосердствує» прибули легкоатлети, борці, стрибуни у воду, гирьовики, представники кросфіту…

Більшість людей, які з тієї або іншої причини прибули здавати кров в цей день, були дещо здивовані з такого напливу журналістів і телевізійних камер на станції. Все вирішилося дещо пізніше, коли у дверному отворі, як завжди з променистою усмішкою, з’явилася ініціатор проекту «Крапля сильної крові» Заслужений майстер спорту України з гирьового спорту Любов Черепаха

Слід зазначити, що проект вже вдруге поспіль проводиться у розпал збіровой підготовки для діючих спортсменів Запоріжжя, які задіяні у підготовці до Олімпійських Ігор у Ріо і до участі в Євро-2016 з футболу. Запоріжцям дійсно є ким пишатися: Армен Варданян, Марія Ремінь і Олеся Повх, Олексій Касьянов та Ганна Мельниченко, Тарас Степаненко та Сергій Сидорчук…

Жест донора є "жестом переможця" 1

Ось і на цей раз здати кров і підтримати товаришів прибули:

1.Жупіна Олена Григорівна – Заслужений майстер спорту України зі стрибків у воду, «бронзовий» призер Олімпіади у Сіднеї, дворазова чемпіонка Світу, дворазова чемпіонка Європи, володарка золотих, срібних і бронзових медалей першостей СРСР і України, «жінка третього тисячоліття», кавалер ордена «За заслуги III ступеня», повний кавалер ордена Княгині Ольги трьох ступенів.

2.Ремінь Марія – Заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, “бронзовий” призер Олімпійських ігор 2012 року у Лондоні, дворазова чемпіонка Європи 2010 та 2012 років, кавалер орденів «За заслуги ІІІ ступеня» та княгині Ольги ІІІ ступеня.

3.Стрільцов Ігор – Майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, призер Чемпіонату СРСР, член збірної СРСР і України. Тренер чемпіона світу з бобслею Олександра Стрільцова.

4.Бабій Іван – Майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, десятиборець, “срібний” призер Кубку Європи, чемпіон СРСР, екс-рекордсмен Світу з бар’єрного бігу.

5.Битюцький Володимир – Майстер спорту України з легкої атлетики, чемпіон України у метанні списа, кандидат у майстри спорту з тхеквандо – призер України і СНД.

6.Плахотніков Кирило – кандидат у майстри спорту з легкої атлетики (метання списа), дворазовий призер України з кросфиту.

7.Смирнов Валерій Володимирович – Президент Запорізької міської федерації греко-римської боротьби, Заслужений тренер України, майстер спорту СРСР, призер чемпіонатів Світу та Європи серед ветеранів, кавалер “Золотого ордену FILA”.

8.Черепаха Станіслав – Майстер спорту України з гирьового спорту, чемпіон та рекордсмен України.

9.Черепаха Вікторія – Майстер спорту України з гирьового спорту, чемпіонка Світу-2015 у ривку, шестиразова чемпіонка України, дворазова абсолютна чемпіонка України у ваговій категорії до 70 кг 2014 і 2015 років, володар Кубка Європи-2006, Кубка Цельє-2015, чотириразовий володар Кубка України.

10.Черепаха Любов Олександрівна Заслужений майстер спорту України з гирьового спорту, одиннадцатиразова чемпіонка Світу, триразова абсолютна рекордсменка Світу,триразова чемпіонка Європи, дворазова абсолютна рекордсменка Європи, вісімнадцятиразова чемпіонка України, двадцятиразова рекордсменка України, триразова чемпіонка Росії, дворазова чемпіонка Білорусі, Німеччини та Італії, чемпіонка Греції, Польщі, США, Узбекистану та Франції, володар Кубка Європи, володар Кубка Польщі, володар Кубка Ломбардії (Італія), володар Кубка Перемоги (Росія), одинадцятиразовий володар Кубку України, кращий спортсмен Всеукраїнського товариства «Колос» 2013 року, кавалер ордену Почаївської Ікони Пресвятої Богородиці УПЦ, орденів «Золотий лев», «Золотий гирьовик» і «Крилатий лев», рекордсмен Книги рекордів Гіннеса 2014 року.

Жест донора є "жестом переможця" 2

Любов Олександрівна погодилася, «по можливості дуже швидко», відповісти на кілька наших запитань.

– Любов Олександрівна, як збираєтеся залучати до проекту діючих спортсменів?

– Мабуть, буду обговорювати з Владикою Лукою можливість проведення «Краплі сильної крові» у третій декаді грудня, коли всі спортсмени Запоріжжя і області (про нашу зірку Євгена Хачеріді теж «забувати» не можна!) будуть менш завантажені. Саме в цей час вони мають можливість, нехай на кілька діб, приїхати провідати рідних. А дітям, чомусь я впевнена, вони приділять шістдесят хвилин свого, повторюся: впевнена, безцінного часу!

–  Сьогодні ви прийшли на станцію всією сім’єю?

–  Так. Два майстри спорту України з гирьового спорту Станіслав і Вікторія Черепахи сьогодні здають кров разом зі мною.

–  Просто було «спокусити» інших запорізьких спортсменів участю в проекті?

– Абсолютно ні. Олена Жупіна погодилася ще рік тому. Маша Ремінь обмовилася, що безпосередньо здати кров, в силу тренувального процесу, вона не зможе, але обов’язково буде з нами і не тільки морально, але пліч-о-пліч, рука до руки, відень до відня. Мій хороший товариш Валерій Володимирович Смирнов допоміг мені з складанням списку запрошених, враховуючи те, що за родом своєї основної роботи, більше обізнаний завантаженістю спортсменів. Найцікавіше сталося вже тоді, коли всі журналісти покинули станцію. До мене підійшли Стрільців Ігор та Іван Бабій, і, ніяковіючи, сказали, що не знають як вчинити, так як на станції їм, як донорам, видали за здану кров гроші. Колективно вирішили, що суму, належну спортсменам за донорство, передати у фонд проекту «Любов милосердствує», що я і виконаю при найближчій можливості. А тепер вибачте, поспішаю, сьогодні ще на тренування…

Поспішаймо до Вікторії Черепахи, яка про щось «дівоче» розмовляє із Оленою Жупіною. Просимо дозвіл на інтерв’ю.

–  Вікторія, чи часто приходиться здавати кров?

–  Ви не повірите, але вперше. Почуваюся задовільно. Сьогодні ще тренування, за розкладом – біг на витривалість.

–  Чи було щось незвичайне сьогодні, враховуючи, що до цього ви жодного разу кров не здавали?

–  Не звичайним і, відкриюсь, приємним було те, що мене починають впізнавати не знайомі мені люди. Сьогодні у приміщенні Станції до мене підійшов мужчина і переспитав, чи я «та сама Вікторія Черепаха»? Після моєї погоджувальної відповіді, сказав, що з ним його маленька донька, яка неодноразово бачила мене по телевізору, та поспитав про можливість зробити з донькою спільне фото. От зараз очикую, коли вони надішлють мені світлину на телефон. Все це свідчення зростання популярності гирьового спорту в цілому, і жіночогогирьового спорту зокрема.

А на останок було спільне із Владикою Лукою фото, де, як з’ясувалося, переможний жест спортменів «Так!» у повній мірі співпадає із жестом людини, що тільки-но здала кров для допомоги іншим.

Перемагаймо разом!

Прес-служба Запорізької обласної федерації гирьового спорту.