Нерестова заборона на вилов риби 2016

Щороку в Україні з 1 квітня розпочинається нерестова весняно-літня заборона на вилов риби. Закінчується вона по різному залежно від області і водойм, які є на її території.
У час весняно-літньої заборони (нересту) заборонена промислова, любительська і спортивна риболовля. Але існує і друга сторона медалі – це спеціально відведені ділянки певної водойми де дозволена риболовля під час нересту у 2016 році. Ловити у таких місцях можна на одну вудку з одним гачком. Це може бути донна (фідер наприклад) чи поплавцева вудка або спінінг. При цьому приманка спінінга, яка може бути оснащена як одинарним, так і подвійним або потрійним гачком – дозволена. Тобто на поплавець і донку ставимо один гачок, а на спінінг одну приманку (блешня, воблер, джиг).
Як вже згадувалося для кожної області України нерестова заборона доводиться на перше квітня, а закінчуватися може в різний час. Так приміром для деяких річок нерестова заборона діє до 20 травня, а для деяких водойм аж до 30 червня.
Що стосується Запорізької області, то відповідно до наказу Запоріжжярибоохорони № 13 від 15 березня 2016 року на період нересту вилов риби заборонений в таких місцях у наступні терміни:
    – на Запорізькому водосховищі – з 5 квітня по 13 червня;
    – на Каховському водосховищі – з 10 квітня по 18 червня;
    – в інших водосховищах – з 1 квітня по 9 червня;
    – на річках: в корінних водах – з 1 квітня по 20 травня, в придаткових системах – з 1 квітня по 30 червня;
    – заборонено будь-який вилов раків на рибогосподарських водоймах в зоні діяльності Запоріжжярибоохорони протягом періоду виношування ікри та першої линьки з 10 квітня по 18 червня;
    – заборонено пересування плавзасобів в межах нерестовищ, перелік яких затверджений цим наказом, крім плавзасобів спеціально уповноважених органів.

Зі схемами розташування нерестовищ у Запорізькій області можна ознайомитись за посиланнями нижче:
    – схема розташування нерестовищ на Запорізькому водосховищі;
    – схема розташування нерестовищ на Каховському водосховищі.