Вихованці спортивно-оздоровчого комплексу Запорізької АЕС їдуть на Паралимпиаду

Міжнародна федерація пауерліфтингу (МФП) опублікувала свій рейтинг для ліцензії на Паралімпіаду у Бразилії, в який увійшли одразу дві вихованки спортивно-оздоровчого комплексу (СОК) Запорізької АЕС. Раїса Топоркова увійшла до списку найсильніших спортсменок світу під четвертим номером, а Аліна Кумейко – під п’ятим, повідомляє прес-служба Запорізької АЕС.
До останнього моменту залишалося нез’ясованим,  чи потрапить у цей рейтинг юна Аліна, але два останні міжнародні змагання, на яких дівчина встановила рекорди серед юніорів і увійшла до трійки призерів серед дорослих, дозволили їй упевнено отримати ліцензію. І ось опублікований рейтинг МФП підтверджує, що у Бразилію їдуть обидві спортсменки.
 “Участь у міжнародних змаганнях такого рівня – не лише складний, але і досить дорогий захід. Перед Паралімпіадою спортсмени повинні обов’язково пройти ліцензійні чемпіонати світу і Європи за кордоном. Не варто забувати про те, що професійна підготовка до них теж вимагає чималих витрат. Адміністрація і профспілкові комітети Запорізької АЕС і ДП “НАЕК “Енергоатом” відіграють в успіхах наших спортсменів велику роль, даючи можливість досягти таких високих результатів” – розповів директор СОК Віктор Діброва.
Взагалі, місто-супутник Запорізької АЕС Енергодар вже неможливо представити без водноспортивної бази, басейну і спортивно-оздоровчого комплексу. Усі ці об’єкти в різний час були побудовані атомною станцією.
Наступного року СОК Запорізької АЕС відзначатиме своє 25-річчя. Щорічно тут проводиться велика кількість заходів, і вони досить популярні – згадати хоча б Спартакіаду Запорізької АЕС. За минулі роки вона розширилася до 17 видів спорту. Тобто впродовж усього року, практично без перерв, в спорткомплексі проходять змагання, проводяться тренування. А вихованці дитячо-юнацької спортивної школи регулярно стають призерами обласних, всеукраїнських і міжнародних змагань.
Скоріш за все на базі СОК Запорізької АЕС влітку пройде і Спартакіада молоді Атомпрофсоюзу (зараз узгоджується план заходів і змагань), оскільки після реконструкції у 2012 році ігровий зал спортивно-оздоровчого комплексу Запорізької АЕС вважається одним з кращих у містах-супутниках АЕС.