«Скаути Запорожжя» в Новмиколаївському районі

«Скаути Запорожжя» – це обласна дитяча скаутська організація, яка вбачає свою місію в служінні Україні через неформальну освіту і виховання дітей, спираючись на скаутський освітній метод і систему цінностей. Вони надають програму для учнівської молоді, яка формує характер, і забезпечує стрімкий і організований розвиток особистості в Скаутингу на основі місії, скаутських принципів самоврядування, самоосвіти і саморозвитку. Організація має чотири напрями діяльності : туристсько-краєзнавче, соціальне, військово-патріотичне і лідерська підготовка.
«Скаути Запорожжя»  засновані 15 січня 2001 року. У 2008 році члени організації увійшли до Національної організації скаутів України (ВМГО “НОСУ”), і у всесвітню організацію скаутського руху (ВОСД).
Сьогодні організація “Скаути Запорожжя” має представництва в місті Запоріжжя, місті Енергодарі, Новомиколаївському районі.
У Підгірненській ЗОШ І-ІІІ ступенів вже 6 років діє скаутський патруль «Молода Січ», який був створений з метою виховання в учнівської молоді дбайливого ставлення до культурної спадщини рідного краю та духовних надбань української держави, формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, активізації пошуково-патріотичного руху серед учнівських колективів, їх пошуково-дослідницької діяльності з увічнення бойових подвигів наших земляків – захисників Батьківщини та трудівників тилу в роки боротьби з фашизмом, виховання підростаючого покоління на кращих зразках служіння своєму народу, вірності Україні. Робота патруля неодноразово відмічалася грамотами Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької ОДА за активну участь в обласних та республіканських скаутських змаганнях.
З 2015 року Підгірненська школа обрана базовою для проведення обласних щорічних навчань у скаутській школі-практикумі патріотів «Юний захисник Вітчизни «Степові лицарі» у період весняних канікул.
Цього року 1 квітня 6 скаутських патрулів та збірної команди Шевченківської ЗОШ (в кількості 54 учасників) з різних куточків Запорізької області на урочистому зібранні з нагоди відкриття ІІ Скаутської школи юного захисника Вітчизни «Степові лицарі – 2016» привітали помічник директора ТОВ «Торгівельний будинок «Агринол» (м. Бердянськ), які виступили основними спонсорами заходу і засновниками головного призу , Булигін І. О., голова правління районного споживчого товариства Тімченко Л. І., методист Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Ніколаєв О. С., президент ЗОДГО «Скаути Запорожжя» Ленінець Г. В., настоятель храму на честь Зимненської ікони Божої Матері батюшка Андрій.
Протягом 4 днів патрулі провели навчальні практикуми, змагання з різних дисциплін підготовки (орієнтування на місцевості, школи виживання, туристичної підготовки), активітети. Найбільше учасникам запам’яталася гра на виживання, яка проводилася у другий день змагань. В холодну, вітряну погоду патрулі за картою місцевості у вигляді десантного маршкидка подолали 13 кілометрів з етапами випробування на 18 пунктах. Вечори скаутів були присвячені патріотичним, військовим, українським пісням. Найбільше цікавим був вечір присвячений театралізованим виставам. Із великим задоволенням патрулі відвідали етносело Червонокозаче Вільнянського району, де не тільки були познайомлені із історією розвитку, побуту різних народностей, які проживали на території Запорізької області, а й стали активними учасниками майстер-класів з виготовлення традиційних українських тинів, плетіння із очерету, розфарбовування писанок. Найбільшими емоціями і азартом проявилася гра «Прапор перемоги», яка проводилася в гаю села Дубовий Гай. Вона проводилася у формі стежини випробувань, які були спрямовані на розвиток певних необхідних навичок для юного скаута або туриста краєзнавця за мотивами кінострічки «Ми з майбутнього».
За результатами загального заліку змагань І місце і перехідний кубок «Степові лицарі» здобув патруль «Тарпан» (Енергодар), ІІ місце – «Сірчата» (КЗ «Центр туризму»ЗОР), ІІІ місце розділили «Молода Січ» (с. Підгірне), «Козацька родина».
Дуже приємно, що в такий нелегкий для нашої країни час є небайдужі до проблем виховання підростаючого покоління люди, які в міру своїх можливостей відкликаються на прохання вирішення проблем при проведенні таких заходів. Це і директор ТОВ «Торгівельний будинок «Агринол» Люцканов В. П., голова правління районного споживчого товариства Тімченко Л. І., настоятель храму на честь Зимненської ікони Божої Матері батюшка Андрій, директор КЗ «Центр туризму» ЗОР Митрофанова Т. Г., методист, скаут-лідер Ніколаєв О. С., президент ЗОДГО «Скаути Запорожжя», скаут-лідер Ленінець Г. В, керівник гуртка, скаут-лідер Кучерява І. А.
Всі учасники ІІ Скаутської школи – практикуму юного захисника Вітчизни «Степові лицарі -2016» сподіваються зустрітися на змаганнях «Степові лицарі -2017».

Керівник скаутського патруля Підгірненської ЗОШ «Молода Січ», скаут-лідер Павелко Леонід Анатолійович.