У Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці презентували збірку "Усна історія російсько-української війни (2014-2015)"

За інформацією управління у справах преси і інформації Запорізької облдержадміністрації, цей проект унікальний, оскільки містить оповідання про бойові дії безпосередніх учасників, про хвилі мобілізації, успіхи і втрати на війні. Це спогади бійців 79-ої і 55-ої бригад Збройних Сил України, військовослужбовців Національної гвардії, представників Державної служби з надзвичайних ситуацій і волонтерів. Інтерв’ю доповнені фотографіями і картами зони бойових дій.
Запорізькі історики почали дослідження у 2014 році і планують роботу в цьому напрямку ще на декілька років вперед.
Презентована книга – це тільки початок, запевняють автори. У цілому планується видати ще три збірки. Друга буде присвячений 55-ій артбригаді, третя – добровольчим батальйонам, четверта – запорізькій міліції і спогадам тих бойових офіцерів, які в Краматорську, Слов’янську зі стрілецькою зброєю зустрічали танки Гіркіна.
Проект втілений у життя історичним факультетом Запорізького національного університету спільно з Українським інститутом національної пам’яті за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації. Видання надруковане за державні кошти, тираж 1000 примірників, 300 з них планують передати бібліотекам області. У продаж видання не надійде, проте невдовзі у вільному доступі в мережі Інтернет з’явиться електронна версія книги.