Збуваються мрії співачки

Минулого четверга оріхів’янка Світлана Шапошник, заслужена артистка естрадного мистецтва України презентувала новий альбом «ПІСНІ ДЛЯ ДУШІ» на літературно-музичному вечорі «Весняні зустрічі». Він відбувся у Оріхівській центральній районній бібліотеці, де ведучою була бібліотекар Любов Візиренко, а музичне оформлення забезпечив звукорежисер Дмитро Лісічкін.

Радо вітали талановиту землячку шанувальники її творчості, в тому числі і її перший викладач з вокалу Алла Павлівна Ібраімова. 

Світлана у свій час закінчила Оріхівську дитячу музичну школу по класу фортепіано. Мріючи про кар’єру  співачки, дівчина із задоволенням брала участь у шкільних заходах та концертах. Свій творчий шлях з козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці». Закінчила Харківську академію культури, факультет музичного мистецтва зі спеціалізацією «народний спів».

Таким переломним моментом у її долі став Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Боромля-2003» в р. Тростянець Сумської області. Світлана блискуче виконала українську народну пісню «Сонце низенько» та «Пісню про матір» на слова Бориса Олійника. Отримала третю премію, хоча її виступи були яскравими і колоритними. Голова журі Анатолій Авдієвський запропонував їй приїхати на прослуховування в Київ. Готувалася вона дуже серйозно, і її старання не пройшли марно: була прийнята солісткою першої категорії до  Національного заслуженого академічного народного хор України ім.Г. Верьовки. 

«Подаруй людям пісню»– так називався перший диск Світлани Шапошник. Деякий час вона працювала в Українському фонді культури, очолюваному поетом і політичним діячем Борисом Іллічем Олійником. Виступаючи на презентаціях і виставках, дівчина мала можливість познайомитися з багатьма поетами, композиторами, художниками, представниками культурної еліти країни. 

Отримала пропозицію стати солісткою Національного радіо України. Репертуар співачки поповнювався все новими і новими піснями. Зараз у ньому близько 300. Кожен день–репетиції: годину-півтора вранці і ввечері, щоб не збитися з текстом, правильно розставити акценти в мелодії, відшліфувати до дрібниць виконання твору. 

Другий диск « Я прийшла з тисячоліття» вийшов до 30-річчя співачки.А вона мріяла про третій, куди увійшли б особливі пісні –для душі і в стилі ретро.І її бажання тепер здійснилось.

Готуючись до концертів, заслужена артистка естрадного мистецтва України сама складає сценарій програми, компонуючи так, щоб глядачі змогли повною мірою ознайомитись з її творчістю. Дві години живого співу! У першій частині вона виконує твори патріотичного спрямування та ліричні. Одна з улюблених в цьому плані –«Вітре буйний» (на вірші геніального Тараса Шевченка, написані ним в 1873 р.). Вона не тільки співає, але і розповідає історію створення пісні. У другій частині лунають російські пісні і в стилі ретро, в третій – жартівливі.Вона уміє багато чого, підкоряючи слухачів проникливістю, задушевністю і щирістю. Халтуру не сприймає і повністю викладається під час виступу, не зважаючи на кількість присутніх у залі.

— Оплески –найвища нагорода для співачки,– вважає Світлана. — Хоча приємно, коли дарують квіти і говорять слова подяки.

Творчі особистості завжди залишаються дещо незадоволеними досягнутими успіхами, тому прагнуть досконалості. І Світлана Шапошник постійно працює над підвищенням своєї виконавської майстерності, щоб своїми піснями дарувати людям радість.

Тамара КУРОЧКІНА.
м.Оріхів.