«ЗАПОРІЗЬКА ПРАВДА» ГОТУЄ ВІДЗНАКУ ДЛЯ ПЕДАГОГА ПЕРЕМОЖЦЯ КОНКУРСУ «БАЯННЕ КОЛО НА ЗАПОРІЖЖІ»

Вперше у нашому  краї  відбудеться відкритий Всеукраїнський конкурс баяністів і акордеоніст «Баянне коло на Запоріжжі». Цей грандіозний форум виконавців на баяні та акордеоні, який дозволить жителям нашого регіону почути, як звучить сучасний інструмент, а журі конкурсу – визначити найсильніших виконавців України  у цьому музично-інструментальному виконавському мистецтві, стартує у п’ятницю,  15 квітня,   у Запорізькому музичному училищі ім.П.Майборрди. Урочисте відкриття з концертом видатних  майстрів – членів  компетентного журі   заплановане на 12.00.

Ініціатором цього форуму за підтримки  обласної ради, департаменту культури та мистецтв Запорізької ОДА, Національного всеукраїнського музичного союзу виступив заслужений працівник культури України , лауреат міжнародних конкурсів , директор ЗМУ Сергій Пелюк. Попри те, що  понад 14 років він опікується адміністративною роботою, все ж підтримує власну чудову  форму у  своїй виконавській майстерності – і понині є авторитетним   фахівцем, очільником чудового музичного   квінтету «Містерія» і фактичним «батьком» запорізької «баянної школи»,  однієї з найкращих в Україні.

У конкурсі візьмуть участь понад 100 виконавців України від 10 років і до … без обмеження віку: учні музичних шкіл, коледжів,  студенти музучилищ, консерваторій, музичних академій, а також концертні виконавці та викладачі з Дрогобича, Львова, Луцька, Ужгорода, Тернополя,  Хмельницького, Черкас, Херсона, Києва, Одеси, Полтави, Житомиру, Кривого Рогу, Дніпропетровська та інших міст. 

 Змагатимуться як солісти, у відповідних вікових категоріях, так і музичні колективи – ансамблі та оркестри.

Рівень конкурсу неймовірно високий – в складі журі відомі в усьому світі виконавці і педагоги – представники баянно-акордеонного виконавського мистецтва – провідні викладачі Київської, Харківської, Львівської, Одеської консерваторій.

Конкурс триватиме два дні. Підсумок підіб’ють вже наступного дня, у суботу, 16 квітня. Церемонія нагородження переможців і гала-концерт лауреатів  у великій  концертній залі   заплановані на 14.00.

Оргкомітет конкурсу висловлює щиру подяку спонсорам:  депутату Запорізької обласної ради  Миколі Барзіону, компанії «Епіцентр» і її директору, депутату Запорізької міськради  Олександру Константинову,  професору Київської  муніципальної академії управління  і права Євгену Карташову,  – за допомогу у підготовці  заходу і нагород для переможців.

З огляду на те, що «Баянне коло на Запоріжжі» стане одним з найавторитетніших форумів для музичних діячів України, «Запорізька правда», прагнучи підтримати розвиток   баянно-акордеонного виконавського мистецтва, засновує власну відзнаку для педагога  переможця конкурсу – «Творець музичного генію».  Свою відзнаку  урочисто вручимо на офіційній церемонії на завершення заходу.