Звернення до депутатів

Ми, громадяни України, мешканці Запоріжжя та Запорізької області, співзасновники Меморіалу генерала Петрова В.С. з гирьового спорту серед збірних команд силових структур та правоохоронних органів Запорізької області звертаємося до Вас, Костянтине Івановичу та до всього депутатського корпусу з пропозицією.

У рамках виконання Закону України № 317 – 19 від 09.04.2015 року щодо декомунізації та позбавлення тоталітарної спадщини у назвах вулиць, площ та решти муніципальних назв, демонтажу пам’ятників вождям тоталітарних режимів, розглянути можливість, у випадку прийняття Вами рішення щодо демонтажу пам’ятника Героїчній молодісті, встановлення на його місці пам’ятника генерал-полковнику артилерії Збройних Сил України, двічі Герою Радянського Союзу, уродженцю Запорізької області Петрову Василю Степановичу.

Враховуючи видатні заслуги генерала Петрова В.С. у визволенні України від нацистських загарбників та те, що його двічі відзначили найвищим почесним званням колишнього СРСР саме за утримання плацдармів, найменувати виступаючий майдан на перетині центральної магістралі міста та вулиці Шкільній, у районі гуртожитку Запорізького коледжу радіоелектроніки ЗНТУ, «Плацдармом генерала Петрова В.С.».

На сьогодні єдиним бюстом видатному запоріжцю залишається бюст, встановлений у російському Тамбові. Чи не настав час визнати та вшанувати Героя й на його Батьківщині?

При необхідності, можливе ініціювання всенародного обговорення нашої пропозиції серед мешканців міста Запоріжжя та області.

До звернення додаємо коротку біографічну довідку щодо життя-подвигу генерал-полковника артилерії Збройних сил України Петрова Василя Степановича.

Звернення ініційовано громадянами України, мешканцями міста Запоріжжя та області, співзасновниками і учасниками II Меморіалу двічі Героя Радянського Союзу, генерал-полковника артилерії ЗС України Петрова Василя Степановича між збірними командами силових структур і правоохоронних органів Запорізької області з гирьового спорту, який відбувся 4 березня цього року. Як і годиться, першою підпис під зверненням поставила Головний суддя змагань Заслужений майстер спорту України Черепаха Любов Олександрівна. На вчорашній день вже зібрано 983 підписів, серед яких автографи сина і онука відомого «Комбата» фронтового фотокореспондента Макса Альперта, – Єременка Івана Олексійовича і підполковника запасу Єременка Андрія Івановича, кавалера ордена Червоної Зірки старшого сержанта військ зв’язку Блохи Олексія Петровича, кавалера орденів «Вітчизняної війни і ступеня» та державного ордена України «За мужність» рядового пехоті Лясконова Василя Михайловича, кавалера орденів Червоної Зірки і Слави III ступеня фронтовика Михайлова Філімона Михайловича, племінниці генерала Петрова Прихненко Віри Степанівни, заступника начальника ГУ Національної поліції в Запорізькій області полковника поліції Долинного Андрія Володимировича, Голови Запорізької обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Наметченка Олександра Віталійовича…

За не підтвердженою поки офіційно інформацією, Звернення вирішили підтримати ряд Почесних громадян міста Запоріжжя, серед яких Олег Бурбовский, Раїса Козак, Віктор

Короленко, Петро Рубанов та інші. Збір підписів в обласному центрі та містах

нашого регіону триває.

Прес-служба Запорізької обласної федерації гирьового спорту.