Квітнева плутанина на Запоріжжї

Я їду проспектом Соборним на універсальному студентському транспорті – маршрутці. За склом пролітають десятки машин та перехожих, світлофори, дорожні знаки, житлові будинки-близнюки, горді багатоповерхівки, кафе, державні установи, знову будинки-близнюки…Все, як завжди. Сотні разів я бачив це вже злегка набридле видовище.

Проте сьогодні головне авеню Запоріжжя дістало нову прикрасу, чим і розбавило гнітючу буденність. Дерева, що нещодавно були голі та погрозливо стирчали вздовж усього проспекту, тепер зеленим потоком простягалися удалечінь. 

Незважаючи на весну у самому її розпалі, кілька днів тому запоріжці куталися у пуховики, теплі пальта та шапки. Пригнічені люди снували вулицями, схиляючи голови, ховаючи обличчя. Всі поспішали завершити денні справи та сховатися вдома від холодного вітру та мерзенної сирості. 

Раптово підкрався буйний квітень. Безвідповідальний, зате працьовитий, він ніби за одну ніч змінив декорації. Але забув сповістити про це народ. Тому зараз роздратовані люди, обливаючись потом, туляться один до одного у геть забитій ранковій маршрутці.

Безсумнівно, проблематична пора. Адже тільки-но ти злий повертаєшся додому із твердим наміром одягнути завтра футболку та шорти, як наступного ранку з жахом розумієш, що на вулиці прямо-таки собачий холод. Із розчаруванням повертаєшся і переодягаєшся…а потім знову крехтиш від справжньої спеки у маршрутці, проклинаючи того, хто створив куртки.

Цікаво, що навіть метеорологи не можуть дати раду весняній мінливості. Як ми не встигаємо за змінами прогнозу, так і прогноз не встигає за змінами погоди. І через цю температурну плутанину здається, що проходить не день, а цілий тиждень…

Як же впоратися із цим квітневим хаосом та не захворіти?

Порада від лікарів: пити побільше профілактичних препаратів. Порада від мене: зранку брати із собою універсальний одяг, який у разі чого можна зняти, та насолоджуватися квітучим весняним відродженням.

Андрій Ненадов