У містах України з'являються екологічні зарядки для мобільних пристроїв

Перша в Україні “сонячна” конструкція у формі дерева з’явилася в Тернополі. Це “дерево” має 9 виходів для зарядки телефонів і планшетів. Потужність – 400 ампер. У гарну погоду дерево повинне працювати цілодобово.
Слідом за тернопільцями оснастити своє місто потрібним пристроєм вирішили кияни. У Києві на Хрещатику встановили першу крамничку, оснащену сонячною батареєю. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив директор КП “Київський центр розвитку міського середовища” Денис Півнєв. Потужність сонячної батареї складає 40Вт, і вона одягнена в загартоване скло завтовшки 4 мм. У літню ясну погоду сонячна батарея може видати до 200 Вт енергії за годину. Батарея складається з кремнієвих монокристалічних фотоперетворювачів з ККД близько 18,5%. “Вбудований акумулятор дозволяє накопичувати заряд і забезпечити енергією навіть в темний час доби. За добу можливо повністю зарядити від 20 до 30 смартфонів”, – написав Денис Пінаєв.
Продовжити список міст-піонерів мають намір миколаївці. 20 квітня миколаївські підприємці звернулися з офіційним листом до Миколаївського міського голові з пропозицією встановити найближчим часом в Миколаєві друге “сонячне” дерево. Про це на своїй сторінці Facebook розповів миколаївський політолог Федір Левченко. “Це “дерево” буде виготовлене з металу. Замість листя в кроні – сонячні батареї. Потужності вистачить, щоб одночасно заряджати 9-15 пристроїв. Також “сонячне дерево” матиме власну Wi-fi зону з підсвічуванням світлодіодами”, – повідомив він.
Сподіваємося, що список українських міст, що мають свої “сонячні” зарядки, розширюватиметься. Адже цей проект є важливим кроком до широкого впровадження в Україні таких екологічних технологій, як використання сонячної енергії.