Як уникнути стресу на роботі?

Стрес під час роботи і як її наслідок все частіше змушує людей хворіти і доводити організм до нервового виснаження або зриву. Для того, щоб знизити вплив цього фактора, варто щодня хоча б трохи зменшувати стресові ситуації і справлятися з ними до виникнення проблем зі здоров’ям.

У двадцять першому сторіччі вчені всього світу все частіше твердять про шкоду від стресу, який супроводжує життя практично кожної людини. Постійні нервові перевантаження не тільки призводять до виснаження нервової системи, але й можуть стати причиною ослаблення імунітету, психологічних і фізіологічних захворювань. Найвищий рівень стресу на робочому місці стає проблемою, якщо з ним не боротися. На щастя, сьогодні існує чимало способів його зменшення, які доступні людям різного віку.

Відволікання

Постарайтеся робити невеликі перерви протягом робочого дня, причому не тільки на обідню перерву. Приблизно кожні півтори-дві години вставайте зі свого місця і відходьте від нього хоча б на кілька метрів. П’ятихвилинного перепочинку цілком достатньо для того, щоб знизити наростаючий стрес. Якщо у вас є можливість при цьому залишати офісну будівлю, скористайтеся ним. Простий вихід на балкон дасть відмінні результати, і до роботи ви повернетеся з новими силами.

Повноцінний обід

Перекушування нездоровою їжею тільки додають стресу у ваше життя. Скористайтеся своєю законною перервою для того, щоб нормально поїсти і тим самим відновити сили і здатність чітко мислити. Досліджуйте околиці робочої будівлі на предмет знаходження в окрузі парку або скверу. Вони стануть відмінним місцем для обіду, адже природа заспокоює і знижує рівень стресу, який незмінно підвищується на роботі.

Розминка

Коли загострення пристрастей досягає максимальної межі, не зайвим буде зробити двохвилинну зарядку. Фізичне навантаження відновить вас і ваш організм, і перемкне увагу на роботу м’язів. Прості нахили, присідання, повороти не тільки допоможуть впоратися з напругою, а й позбавлять вас від болів у спині і шиї, які більше за інших страждають від сидячої роботи.

Ще один варіант гімнастики, спрямований на ваші судини. Покладіть руки на потилицю і з силою тисніть головою на руки, а руками – на голову. Створіть максимальний опір на три-п’ять секунд, потім розслабтеся. Прикладіть кулаки до чола і виконайте те ж саме – створіть опір рук і голови. Напруга і розслаблення в таких вправах тонізують судини голови, шиї, внаслідок чого ви не тільки розслабляєтеся, а й заспокоюєтеся.

Оазис в офісі 

Облаштування робочого місця відіграє важливу роль у зниженні стресу. Якщо у вас є така можливість, поставте на свій стіл фотографію улюблених людей, красиву рослину, за якою ви будете доглядати, пам’ятну статуетку з поїздки або інші речі, погляд на які стане вашим порятунком у розпал робочого дня.

Заст. начальника відділу з 
питань гігієни праці  ГУ Держпраці   
                                                                 у Запорізькій області
 Світлана  Марковська