Гуманітарна ініціатива Ватикану щодо збору коштів для внутрішніх переселенців

У понеділок, 25 квітня, в Апостольській нунціатурі відбулась зустріч із секретарем Папської Ради «Cor Unum» монсеньйором Джанп’єтро Даль Тозо, повідомляє Католицький медіа-центр.
Монсеньйор Даль Тозо прибув в Україну разом із учасником Папської Ради «Cor Unum» Джованні Б’янкіні.
Вищезгадана Папська Рада – це інструмент виконання волі Апостольського Престолу. Саме «Cor Unum» займається гуманітарними акціями по всьому світу, коли Апостольський Престол приймає рішення про виділення гуманітарної допомоги. І саме ця організація  відповідальна за розподіл гуманітарної допомоги, що була зібрана для українського народу.
Апостольський нунцій архієпископ Клаудіо Ґуджеротті зазначив, що ідея про збір коштів для України з’явилась ще у жовтні минулого року і була реалізована, бо Папа дуже добре знає ситуацію в  Україні і хоче допомогти українцям. Також архієпископ відмітив, що мета цієї ініціативи — повернення «українського питання» до центру уваги світових держав та ЗМІ. Збір допомоги буде проведений у всій Європі.
Швидке прибуття монсеньйора Даль Тозо в Україну свідчить про те, що Святіший Отець хоче, аби ініціатива про збір коштів якнайскоріше почала реалізовуватись. Цей візит має допомогти вивчити технічні аспекти допомоги, а саме визначити конкретні потреби та випрацювати механізми реалізації конкретних проектів.
Секретар Папської Ради підкреслив, що першочерговим завданням є забезпечення людей найнеобхіднішим. Це можуть бути ліки, їжа, оселя, освіта. У будь-якому випадку потрібно вивчити нагальній потреби людей, і як можна їх задовольнити.
На зустрічі також був присутній владика Ян Собіло, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії. Його призначили відповідальним за реалізацію харитативної місії в Україні. Єпископ Ян підкреслив, що «ми будемо вдячні всім церковним і нецерковним організаціям, людям доброї волі, які допоможуть знайти найбільш потребуючих людей і сприятимуть у реалізації цієї ініціативи».
Щодо зібраних грошей, то вони через Конференції єпископів будуть передані до Секретаріату. Щодо конкретних сум, то говорити поки що зарано. Однак монсеньйор Даль Тозо з упевненістю повідомив, що у багато країн виявили великий інтерес до цієї ініціативи. На завершення секретар Папської Ради підкреслив вагомий внесок найвищих представників Церков, які висловили своє бачення з приводу обговорюваних питань, що допоможе краще оцінити ситуацію в країні.
Підсумовуючи вже зроблене, архієпископ Ґуджеротті зазначив: «Ми пережили цю зустріч в атмосфері братерства, взаєморозуміння і взаємодопомоги». У свою чергу Джованні Б’янкіні, який супроводжує монсеньйора Даль Тозо, додав, що чудом є те, що 100 000 парафій в Європі говорять про Україну, і те, що саме Папа згадав про Україну.