Про обласний чемпіонат з гирьового спорту

У минулу суботу, 23 квітня, в Токмаці – визнаній столиці українського гирьового спорту – відбувся XXXVII Чемпіонат області з гирьового спорту у двоборстві для чоловіків і ривку для жінок.

Понад 120 спортсменів і спортсменок із семи міст та обласного центру змагалися за право називатися найсильнішими і найвитривалішими, бо, як йдеться в одному із афоризмів Конфуція: «там, де закінчується терпіння, починається витривалість». Слід зазначити, що загальна кількість членів Запорізької обласної федерації гирьового спорту, на сьогодні, складає 604 спортсмена, в той час, як кількість зареєстрованих членів обласного Союзу гирьового спорту України (російська версія правил) налічує не більше 10 осіб.

Віковий коридор учасників чемпіонату коливався від 1963 року народження до 2009-го. На 22 жінки і дівчатка припав 101 чоловік, юнак і хлопчик.

На урочистому параді відкриття чемпіонату Любов Черепаха вручила значок III розряду і залікову класифікаційну книжку спортсмена-розрядника капітану служби цивільного захисту ГУ ДСНС в Запорізькій області Анастасії Костенко, яка виконала цей норматив на березневому Меморіалі двічі Героя Радянського Союзу генерал-полковника артилерії ЗС України Петрова Василя Степановича серед збірних команд силових структур та правоохоронних органів Запорізької області. Квіти та привітання від колег-суперниць навіть трохи розчуяли новоспечену спортсменку-розрядницю.

В цілому змагання пройшли на гідному рівні і надали певні перспективні результати.

Так, абсолютні результати серед наймолодших дівчаток показали десятирічна Шендрик Євгенія з Токмаку на гирі у 4 кілограми, вирвавши останню 267 разів і тринадцятирічна донька Заслуженого майстра спорту України Валентина Мосіяша токмакчанка Анастасія, що гирею у 8 кілограмів набрала 101 заліковий бал.

Серед дівчат старших за віком і з більш потужними снарядами абсолютними результатами відзначились п’ятнадцятирічна представниця Відрадного Макаренко Дарина, яка 199 разів здолала 12-кілограмову гирю та дев’ятнадцятирічна Маргарита Нескреба з Мелітополю, яка 16-кілограмовою гирею зробила 101 фіксацію снаряду.

Серед наймолодших хлопчаків не можна залишити поза увагою результат дев’ятирічного Давида Поліщука з Вільнянську, який, у сумі двоборства, 4 кілограмової гирею показав результат у 467 залікових балів. Обнадійливим вбачається і остаточний показник земляка Давида, дванадцятирічного Шарова Олександра, який гирею у 8 кілограмів напрацював у сумі на 444 очки.

Абсолютний результат п’ятнадцятирічного Голубничого Антона з Мелітополя на гирі у 16 склав 338 балів, у той час, як на снаряді у 24 кілограми не було рівних вісімнадцятирічному токмакчанину Карпенку Дмитру із показником у 195 фіксацій гирі.

Серед жінок звично найвищій результат пудовою гирею показала Заслужений майстер спорту україни Любов Черепаха. Свої 246 ривків досвідчена спортсменка розглядає як підготовчі до Чемпіонату Європи у португальському Порту.

Абсолютний результат обласного чемпіонату у чоловіків показав представник токмакської школи майстер спорту України Давиденко Михайло, який у сумі виборов 200 залікових балів!Не можна не відзначити дебютний успіх тренерського дуету, так як всі члени команди Запоріжжя показали гідні результати. З восьми запорізьких учасників змагань семеро привезли додому медалі: два «золота», три «срібла» і дві «бронзи», тобто, семеро спортсменів і спортсменок на майбутньому в липні Чемпіонаті України в херсонському Скадовську будуть відстоювати честь вже нашої області і боротися за ліцензії на Чемпіонат Світу в Італії.

Перші міста серед запоріжців дісталися Любові та Вікторії Черепах, звісно – кожна у своїй ваговій категорії. «Срібло» везуть до Запоріжжя студентка Металургійного коледжу Мащенко Карина, старшокласник Орін Руслан та інспектор обласної Державної фінансової інспекції Волошина Ірина . «Бронза» дісталась капітану служби цивільного захисту ГУ СНСУ в Запорізькій області Анастасії Костюк і спеціалісту по корпоративному управлінню Колодієвській Вікторії.

На жаль, єдиним «безмедальным» учасником нашої команди залишився наймолодший із запорізьких гирьовиків дванадцятирічний Іванко Діденко. Разом з тим, він єдиний з усієї команди, хто майже у геометричній прогресії наростив свій власний результат за минулий час. Ще місяць тому Іван штовхав дві 8-кілограмові гирі не більше 16 разів, а на турнірі у Токмаці збільшив свій показник відразу в чотири (!!!) рази до 64 балів! А в сумі з 242 ривками, його особистий рекорд, на сьогодні, становить 306 очок! Враховуючи те, що у третій декаді травня в місті відбудеться ІІ Відкритий Кубок апостола Андрія Первозванного серед вихованців недільних шкіл Запорізької єпархії УПЦ, у Вані є всі можливості гідно представити своє Благочиння!В цілому у неофіційному командному заліку перше місце із загальною кількістю у 23 нагороди завоювали господарі змагань токмакчани. На другому місті із 20 медалями спортсмени Мелітополя. Третіми дісталися фінішу гирьовики Молочанська із 11 нагородами. Запорізькі спортсмени – четверті. Далі розташувались представники Оріхова, Відрадного, Вільнянська та Приазовськ

На сьогодні Любов і Вікторія Черепахи вийшли на фінішну пряму у своїй підготовці до участі в Чемпіонаті Європи у Португалії. Фінансово оформити їх участь у турнірі допомагають ПАТ «Запоріжсталь» та ПАТ «Запоріжвогнетрив». Третій представник «гирьовий тріади Запоріжжя» майстер спорту України Вікторія Мосіяш, яка на минулих змаганнях виступала у ролі Головного судді чемпіонату, їде в Португалію за фінансової підтримки ПАТ «Запоріжкокс».