Всесвітній день охорони праці під девізом “Стрес на робочому місці: колективний виклик”

Сьогодні, 28 квітня, у світі відзначають Всесвітній день охорони праці. Міжнародна організація праці оголосила тему Всесвітнього дня охорони праці на 2016 рік – “Стрес на робочому місці: колективний виклик”.
Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.
Офіційна статистка демонструє, що близько половини працівників у ЄС працюють в умовах стресу, а це в свою чергу веде до збільшення кількості порушень, пов’язаних зі стресом на робочому місці. Дослідження, які проводили в Європі та інших розвинених країнах, доводять, що стрес на робочому місці є головною причиною 50-60% усіх втрачених робочих днів.
Нині українці підпадають під дію стресу на робочому місці частіше через скорочення можливостей для отримання бажаної роботи, страху втратити робоче місце, суттєве зниження фінансової стабільності тощо.
Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до колективної праці. Управління стресом має стати основним пріоритетом як для роботодавців, так і для самих працівників.
За інформацією Управління преси та інформації, в облдержадміністрації розробили план заходів з підготовки та проведення Дня охорони праці під девізом “Стрес на робочому місці: колективний ризик”. Планом передбачено ряд конкретних профілактичних заходів, які спрямовані на за на запобігання стресів на робочому місці, у тому числі проведення  відкритих уроків, тематичних зустрічей, організацію на підприємствах конкурсів на найбезпечніше робоче місце та конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці – очима дітей».