Дві сторони однієї медалі

Днями в соціальних мережах помічник Народного депутата України Ігора Артюшенка Андрій Рибальченко опублікував інформацію: «У Запорізькій облдержадміністрації повідомили:

Оріхівський міський голова Сергій Герасименко та Ботієвський сільський голова Приазовського району Микола Чубуклєєв відмовляються виконувати розпорядження голови ЗОДА «Про виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки», не бажаючи демонтувати скульптуру Калініна у селі Строганівка Ботієвської сільської ради Приазовського району та стелу Ленінградським курсантам в Оріхові.» 

У телефонному режимі Андрій Рибальченко повідомив, що таку інформацію отримав від секретаря обласної комісії з питань ліквідації символів тоталітаризму та повернення історичних назв облдержадміністрації Олександра Зубченка.

У міського голови Оріхова Сергія Герасименка своя точка зору з цього приводу: 

-Ніхто не збирався і не збирається йти проти закону, навпаки, ми не хочемо допустити його порушення. Знесення стели Ленінградським курсантам неможливе, бо вона стоїть на місці їхнього поховання, а це значить, що її демонтаж буде незаконним. Районний відділ культури надіслав лист до Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА, аби ті порадили, як бути далі.

Аби розставити всі крапки над «і» «Запорізька правда» вирішила дізнатися, що думає з цього приводу директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігії ЗОДА Владислав Мороко:

-Насправді, це відтягування часу – відповів директор. – Жодних поховань на місці стели немає, вони давно були перенесені в інше місце. Стелу повинні були знести, як того вимагає закон. Я сам народився в Оріхові, пам’ятаю, як ми ще дітьми гралися біля тієї стели, навряд чи ми б біля неї розважалися, аби там були поховання. Якщо навіть припустити, що там є могила, то до чого тут стела? Її демонтують, а якщо потрібно, зробимо охайний та презентабельний пам’ятник померлим, за умови що міський голова Оріхова підтвердить інформацію про їх наявність» 

спілкувався
Віталій РОЗКАРЯКА,
“Запорізька правда”