Ветерани війни отримають матеріальну допомогу до дня Перемоги

За рахунок коштів обласного бюджету щорічну грошову допомогу до дня Перемоги у розмірі 500 грн отримає 981 учасник бойових дій. Загальна сума виділених коштів – 490,5 тис. грн.

У Запорізькій області мешкає 54,9 тис. ветеранів війни. Цього року передбачена виплата разової грошової допомоги ветеранам війни і особам, на яких поширюється дія законів України “Про статус ветеранів війни, гарантіях їх соціального захисту” і “Про жертв нацистських переслідувань”. На ці виплати запорожцям з державного бюджету спрямовані 33,5 млн гривен.
− Усі ветерани війни, у тому числі учасники АТО, користуються пільгами, передбаченими законодавством. Цього року тільки на компенсацію пільг на житлово-комунальні послуги передбачені 335,7 млн. грн. Також щомісячно ветерани війни отримують підвищення до пенсії і цільову грошову допомогу, − повідомляють в облдержадмінстрації.
У області одночасно з державними програмами реалізується обласна програма соціальної спрямованості “Назустріч людям” на 2015-2019 роки, на реалізацію якої передбачені 146,5 млн. грн. Тільки на поточний рік виділені 17,2 млн. грн. Зокрема, в I кварталі з обласного бюджету на соціальні потреби людей пільгових категорій спрямовано близько 2 млн. грн.
Також триває робота по оздоровленню ветеранів і інвалідів. Впродовж I кварталу 2016 року в мережі санаторно-курортних установ оздоровлені близько 100 ветеранів війни.
Нагадаємо, щорічно до дня Перемоги проводиться благодійний телемарафон “Пам’ять”. У 2015 році за його підсумками надійшло 947,1 тис. грн. Нинішній телемарафон, який проводиться сімнадцятий рік поспіль, проходить під гаслом “Пам’ятаємо − перемагаємо”. Благодійні надходження будуть використані виключно на матеріальну допомогу ветеранам війни, учасникам АТО і членам сімей загиблих.