ФІЛАРМОНІЙНЕ МИСТЕЦТВО OPEN AIR: ТУРИСТИЧНИЙ СЕЗОН ВІДКРИТО!

2 травня запоріжці та гості міста зібралися на оглядовому майданчику Музею Запорізького козацтва на знаковій і унікальній події у культурному житті козацької столиці – відкритті туристичного сезону! Всім, хто завітав цього теплого травневого дня до Національного Заповідника «Хортиця», презентували концерт артистів Запорізької обласної філармонії – козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» під керівництвом заслуженого діяча культури України Лілії Гринь. 

Здавалося б, що концертами під відкритим небом мало кого здивуєш. Але це абсолютно не так, коли йдеться про концерти такого професійного рівня. Відкрила концертну програму та подарувала гарний настрій та позитивні емоції всім присутнім народна артистка України Любов Малицька. Утворилася чудова атмосфера свята: на відкритій сцені виконувались складні піруети, грав оркестр та співав цілий хор, тому батьки з дітлахами насолоджувались як емоціями, так і краєвидами та свіжим повітрям. Всі почували себе комфортно. Чудові пейзажі та пахощі цвітіння додали своєрідного колориту концертній програмі. Сольним виконанням вокальних композицій порадували Світлана Малюкова, Надія Передрій, Віктор Храмов, Оксана Смотрова та Євген Ковалевський, здавалося, їм підспівували навіть хвилі Дніпра!

Для колективу Запорізької обласної філармонії такі концерти надзвичайно важливі, бо в такий спосіб можна познайомити щонайширше коло слухачів з козацькою народною творчістю та мистецтвом артистів філармонії.

Аудиторія була вдячною: «Дізналася про концерт, і зрозуміла, що мушу тут бути» – ділиться враженнями після концертної програми Ірина. А поряд можна почути таке: «Я в захваті, музика лунала і було таке враження, що вона рухає хмари в небі. Мені дуже сподобалося. Хотілося б частіше бачити такі концерти!». 

Можливість вільно доторкнутися до живої музики поза стінами музичних академічних установ – це одна із сучасних, цілком європейських практик, які варто розвивати і запозичувати. Такі проекти свідчать про високий культурний рівень суспільства.

Сподіватимемось, що концерти артистів Запорізької обласної філармонії під відкритим небом стануть частиною культури проведення вільного часу, притаманної саме запоріжцям.

Творчий колектив Запорізької обласної філармонії на чолі з генеральним директором, заслуженим працівником культури України Іриною Конаревою, щиро дякує Національному Заповіднику «Хортиця» за співдружність та втілення таких цікавих прогресивних форм культурного збагачення життя запоріжців.

 

//

//

//