Винахідники з команди Pixpie розробили технологію, яка підвищує швидкість завантаження зображень у мобільних пристроях приблизно в чотири рази

Нова технологія від українських розробників з Pixpie допомагає прискорити завантаження зображень у мобільних пристроях приблизно в чотири рази, повідомляє РБК-Україна.
Засновники стартапа – Дмитро Осипа, Володимир Усиченко і Валерій Горячкін – в середині квітня представили свою розробку на форумі, де її підтримали Deutsche Telekom і польський бізнес-акселератор hub:raum.
Сервіс від Pixpie допоможе розробникам додатків і мобільним операторам оптимізувати мобільний трафік або роботу безлімітних пропозицій (наприклад, українські оператори не тарифікують 3g-трафик для соцмереж).
Одним з перших клієнтів українського стартапу стала українська IT- компанія Luxoft. У рамках інтеграції сервісу з додатком Luxoft був проведений тест, який показав наступний результат: 10000 завантажуваних картинок займали 2,1 Гб об’єму пам’яті, а після оптимізації – всього 300 Мб.
Програма вбудовується в мобільний пристрій, для аналізу параметрів мобільного пристрою (параметри екрану, інтернет-з’єднання, контекст картинки) і отримання оптимізованої версії зображення з CDN сервісу.
Приміром, якщо на сервер завантажений аватар користувача з розподільчою здатністю   1000х1000 пікселів, а на екрані iPhone 6 він відображається з розподільчою здатністю 200?200 пікселів, це означає, що “зайві” байти інформації можна не завантажувати. Якщо підключиться інший девайс, на якому цей же аватар буде 150?150 пікселів, то програма оптимізує завантаження і під нього.
Компанія вже випустила на ринок “коробкову” версію сервісу, призначену для розробників додатків, але незабаром з’явиться обіцяна хмарна бета-версія. Зараз сервіс Pixpie підтримує оптимізацію на iOS-пристроях, а в травні запланований випуск бета-версії для Android.
До кінця року в Pixpie планують розробити сервіс для оптимізації аудіо і відео.