Юрій Жук залишив нам своє «Найкраще»

Колеги-журналісти втілили мрію померлого ветерана  АТО – фотокора Юрія Жука (Горошко) про персональну виставку. Щойно експозицію його робіт із символічною назвою «Ця земля – вічно моя!» відкрилась на 4-ому поверсі  у  обласній  універсальній науковій бібліотеці ім. Горького.

Юрія добре знали у запорізьких журналістських колах. Він тривалий час працював фотокореспондентом у місцевій газеті «Субота плюс». У серпні 2014 пішов на фронт добровольцем і захищав країну на передовій у складі 17- Криворізької танкової дивізії. У 2015 році був поранений в бою – осколок потрапив прямо в око. Повернувшись додому,  проходив тривалий курс реабілітації. Але повністю відновити зір та оговтатись від пережитого Юрію так і не вдалося. Боєць пішов з життя у віці 43 років – 30 березня 2016.

Працюючи фотокором, Юрій мріяв влаштувати власну персональну виставку, розповідають його знайомі. Та за життя зробити цього не вдалося. Мрію Юрія втілили колеги та близькі.

Виставку відкрили  без зайвих казенних урочистостей – тепло, по -сімейному. Запросили  Юрину сестру Інну.

-Вирішили зробити виставку, але не знали, які роботи обрати, адже в нього є чимало прекрасних знімків. На його комп’ютері знайшли папку з надписом «Найкраще», там було 37 фотографій. Із них 31 потрапила на виставку, – розповіла  одна з організаторок заходу.Поліна Положенцева.

Тематика представлених робіт досить різноманітна: від світлин репортажного змісту,  зроблених під час роботи,  до художньої фотозйомки. 

Виставку приурочили до дня народження Юрія, котрий мали б святкувати 9 травня, і назвали цитатою, яку автор виставив як статус у соцмережах «Ця земля – вічно моя!».

Побачити фотороботи Юрія Жука в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці можна  протягом двох тижнів.

Вл.інф.