Дозвіл є! Дій немає!

На своїй сторінці у фейсбуці  директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігії Владислав Мороко, опублікував запис з теми «декомунізація», також, чиновник прикріпив і звернення до Оріхівського мера Сергія Герасименка. Той,т раніше відмовлявся зносити стелу Кремлівським курсантам.

Мороко написав: «Колеги! Я зараз бачу на Ваших сторінках розкручується тема “зради і Ленінів”. Хочу наголосити – на нараді мова йшла виключно про проплачений характер акцій проросійських сил під час знесення ідолів. Не варто робити новину з нічого. Це перше. Друге – хочу нагадати, що виключно завдяки принциповій позиції К. І. Бриля ми не лише виконуємо Закон про декомунізацію, ми його і перевиконуємо. Якщо на початку ми бачили 1400 об’єкти, то на даний момент декомунізовується понад 2 тис. Саме принципова позиція Голови ОДА К.Бриля мала наслідком не лише демонтаж Леніна, а й всі інші – і Фантомас, і Дніпрогес. Так, є проблеми по деяким містам. Але знову таки – завдяки позиції очільника ОДА ці проблеми закриваються. Слава Україні!

ПС – привітання меру Оріхова – документ, що дозволяє Вам знести пам’ятник Ленінським курсантам вже в дорозі до Вас.» 

«Запорізька правда» дізналася, що на разі міський голова Оріхова раптово пішов у відпустку, тому з питанням про декомунізацію звернулися до секретаря міської ради Людмили Жбанкової: Ніякого листа від Департаменту культури, туризму, національностей та релігії ми не отримували. У нас є документ, в якому йде мова про наявність захоронень біля стели Кремлівських курсантів».Більше, без офіційного запиту, говорити пані Людмила відмовилася.

Як повідомляє помічник народного депутата Ігоря Артюшенка Андрій Рибальченко, у зв’язку з відмовою мера демонтувати пам’ятник було надіслане відповідне депутатське звернення до керівника поліції Оріхівського району., щоб той відреагував на порушення Закону про декомунізацію відносно Сергія Герасименка. 

 

Віталій РОЗКАРЯКА,
“Запорізька правда”