"Запоріжжяобленерго" проводить роботи з підготовки мереж до курортного сезону в приморських районах області

ВАТ «Запоріжжяобленерго» з 10 травня починає роботи по приведенню своїх взаємовідносин із споживачами електричної енергії у відповідність з вимогами, що обумовлені договорами. Фахівці ВАТ «Запоріжжяобленерго» будуть перевіряти відповідність виконання умов договорів споживачами в частині визначення потужності споживання електричної енергії їх домоволодіннями, та у разі виявлення невідповідностей, здійснювати коригування з допомогою установки ввідних автоматів. Або їх заміни – у разі, якщо встановлений автомат не відповідає дозволеної потужності, яка вказана в договорі.

«Ні для кого не секрет, що проблеми енергопостачання Бердянська – проблема штучна, створена порушниками Правил користування електроенергією, які перетворили свої будинки в міні-готелі з величезною кількістю енергоємного обладнання, але не узаконили збільшення споживаної потужності. В результаті таких дій власників міні-готелів в Бердянську щорічно під час курортного сезону без світла залишаються мешканці міста та відпочиваючі. І саме цю проблему будуть вирішувати наші фахівці за допомогою заміни ввідних автоматів – приладів, які дозволять контролювати енергоспоживання окремого споживача. У разі, якщо він перевищує дозволену потужність, ввідний автомат відключить порушника, що дозволяє захистити від незаконних дій порушника його сусідів, сумлінних споживачів електроенергії», – розповів директор ВАТ «Запоріжжяобленерго» з енергозбуту Роман Драний. 

Уникнути процедури приведення потужності споживання електричної енергії у відповідність договірної не вдасться. Згідно з чинним законодавством, порушник, що створює своїми діями загрозу для нормального надійного і безперебійного енергопостачання, підлягає відключенню. Без попередження. На необмежений термін – до повного усунення виявленого порушення.

Дані роботи будуть виконуватися не співробітниками Бердянського ГЕС, а запорізькими фахівцями Дирекції з енергозбуту ВАТ «Запоріжжяобленерго». Роботи будуть вестися в усіх районах міста поетапно. 

Паралельно ВАТ «Запоріжжяобленерго» будуть проводити роботи з реконструкції мереж. Що дасть можливість жителям міста, які бажають зберегти енергоспоживання в існуючих обсягах або навіть збільшити його, на законних підставах: звернувшись в енергокомпанію за отриманням техумов, відповідних необхідної потужності та укладення відповідних договорів.

Напередодні курортного сезону-2016 поставлено завдання максимально збільшити можливості підстанцій на території Бердянська. Проте потенційні можливості для цього обмежені, тому бажаючим узаконити своє енергоспоживання краще поквапитися, що б не опинитися в числі тих, кому енергетики змушені будуть в цьому відмовити.