«Гуляйпілля сільськогосподарське»

Так називається нове науково-популярне видання відомих гуляйпільських краєзнавців Івана Кушніренка та Володимира Жилінського, яке нещодавно отримала Гуляйпільська центральна районна бібліотека імені Василя Діденка. 

-Це сторінки історії розвитку сільського господарства Гуляйпільського району Запорізької області, – розповідає Іван Кушніренко. – Видання вийшло у видавництві «Дніпровський металург» міста Запоріжжя. «Книга з друку – читачеві в руки» – говоримо ми, бо пахне вона ще друкарською фарбою, а ще – свіжими гуляйпільськими вітрами, запахами степу, передчуттям нових відкриттів та зустрічей з цікавими людьми, які живуть зараз або жили та працювали раніше на Гуляйпільщині. Дуже багато знайомих облич …Тут є над чим подумати, багатьох, багатьох згадати… Запропоноване дослідження – це розповідь про історію розвитку сільського господарства в Гуляйпільському районі Запорізької області, про людей, які вирощують високі врожаї сільгоспкультур і своєю працею прославляють рідний край. Адже споконвіку на Гуляйпільщині живуть і працюють люди-трударі, які виколисують своїми руками і серцями врожаї і добробут рідної родючої землі… 

Автори зауважують, що виходу у світ нової книги посприяв начальник управління агропромислового розвитку і продовольства Гуляйпільської районної державної адміністрації Микола Ніколаєнко, а також висловлюють щиру подяку всім керівникам сільськогосподарських підприємств, приватним підприємцям та фермерам.

Книга має 760 сторінок (!), добре доповнена фотоілюстраціями. Проведена письменниками робота та час, проведений у архівних закладах, не даремні. Адже такі видання, де висвітлюються історичні події та факти, дуже важливі як для старшого покоління, так і для молоді, адже важливим є виховання у підростаючого покоління поваги та небайдужості до історії рідної землі та свого роду.

Подібні дослідження важливі як для кожного окремого громадянина, так і для держави у цілому, бо Україна розпочинається з сім’ї та малої батьківщини.

Олена МУХА